5 pytań do... Jarosława Frankowskiego

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
11 kwietnia 2012 22:31
56 komentarzy
Reklama

Naszym gościem jest Jarosław Frankowski – dyrektor zarządzający OLT Express. Zapraszamy na rozmowę Tomasza Wyszyńskiego i Anny Żuchlińskiej.

Pasazer.com: Podczas dzisiejszej konferencji, zgodnie z informacją w zaproszeniach, miały zostać ogłoszone nowe połączenia zagraniczne. Zamiast tego ogłoszono likwidację dwóch nierentownych połączeń oraz otwarcie dwóch nowych...

Jarosław Frankowski: Nie chcieliśmy odbierać tej przyjemności portom regionalnym. Proszę być cierpliwym. Jeszcze w kwietniu zapraszamy na konferencje do regionalnych portów lotniczych, które same ogłoszą swoje nowe połączenia.Pasazer.com: Skasowane zostały dwa kierunki z siatki OLT Express z powodu zbyt małego zainteresowania pasażerów. Pozostałe trasy cieszą się lepszą popularnością?

Jarosław Frankowski: Pozostałe krótkie połączenia dobrze rokują. Obłożenie na nich waha się od 20 do 40 osób.

Pasazer.com: Na trasie z Łodzi do Wrocławia lata średnio kilku pasażerów na locie. To satysfakcjonujący wynik?

Jarosław Frankowski: Jak najbardziej, nie zamierzamy kasować tego połączenia. Zamierzamy polepszyć produkt. Dzięki wykasowaniu połączeń z Wrocławia, polepszymy godziny lotów do Łodzi.

Pasazer.com: Widzicie potencjał na loty krajowe z Łodzi?

Jarosław Frankowski: Bardzo ufamy statystykom i rekomendacjom jakie ma łódzki port lotniczy. Nie boimy się otwierać nowych połączeń i testować je obserwując poziom rezerwacji. Jeżeli łódzkimi trasami będzie małe zainteresowanie tak jak Poznaniem i Wrocławiem, oczywiście skasujemy dane połączenia. To jest metoda weryfikowania potencjału na danych trasach sprawdzona od lat.

Pasazer.com: Co z pozostałymi portami regionalnymi: Modlinem, Lublinem, Zieloną Górą?

Jarosław Frankowski: Lublinem jesteśmy jak najbardziej zainteresowani. Według naszych obliczeń to lotnisko ma potencjał na loty krajowe i zagraniczne. Do Modlina nie zamierzamy latać. Zieloną Górą byliśmy zainteresowani. Stanęliśmy do przetargu na loty z Zielonej Góry do Warszawy. Zaproponowaliśmy najlepsze warunki, ale przetarg został unieważniony. Zamierzamy rozmawiać dalej z Zieloną Górą. Jest to ciekawy port, więc wszystko jeszcze przed nami.Pasazer.com: Nowe połączenia zagraniczne będą oferowane tylko z Gdańska czy także z innych portów regionalnych?

Jarosław Frankowski: Wszystko powiemy w swoim czasie.

Pasazer.com: Kolejne samoloty będą bazowane w mniejszych portach regionalnych?

Jarosław Frankowski: Tak. Jest to niezbędne do oferowania dobrej siatki połączeń. Operacje muszą zaczynać się z portów regionalnych.

Pasazer.com: Wraz z ogłoszeniem nowych połączeń zagranicznych wprowadzone zostaną loty code-share we współpracy z innymi przewoźnikami?

Jarosław Frankowski: My już współpracujemy na tej zasadzie z liniami SAS i SWISS. To, że nie są oferowane na rynku polskim, nie oznacza, że ich nie ma. Jesteśmy operatorem dla linii SAS - obsługując Kopenhagę oraz dla SWISS-a - Zurych. Myślę, że możemy się spodziewać pewnych połączeń code-share w związku z tą współpracą również na rynku polskim. W tej chwili jest za wcześnie żeby definiować, który z aliansów będzie lepszy dla nas.Pasazer.com: Czy wątpliwości związane z zapleczem finansowym Amber Gold, jak również bardzo mały jak na przewoźnika lotniczego kapitał zakładowy OLT Express zapewnią stabilne funkcjonowanie w przyszłości?

Jarosław Frankowski: Nie nastawiamy się na zysk przez najbliższe 2-3 lata. Wiemy, że przez ten czas będziemy musieli wydawać spore pieniądze. Mamy na to przeznaczoną pewną pulę pieniędzy.

Pasazer.com: Oferta cenowa "połowa samolotu za 99 zł" będzie obowiązywała również w przyszłym roku?

Jarosław Frankowski: Będziemy utrzymywać taką politykę cenową również w przyszłym roku. Taka oferta cen biletów sprawdza się. Można zarobić oferując połowę miejsc w samolocie za 99 zł.

Pasazer.com:
Dziękujemy za rozmowę.

Tomasz Wyszyński, Anna Żuchlińska
Fot. Tomasz Wyszyński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_49778 2012-04-16 21:06   
gosc_49778 - Profil gosc_49778
rewelacyjna kampania reklamowa
gosc_1d84b 2012-04-16 20:27   
gosc_1d84b - Profil gosc_1d84b
Czy ktoś wie jakie jest obłożnie rejsowym z środka do Krakowa bo tu głoszą ze zamykają połączenie a dziś 3 razy polecieli na tej trasie...
pepe 2012-04-16 20:13   
pepe - Profil pepe
Dzisiaj inauguracja POZ-KRK O2, obłożenie 47/64 pax ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama