OLT Express: Zmiany w siatce krajowej

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
11 kwietnia 2012 10:11
74 komentarzy
Reklama
Linie lotnicze OLT Express likwidują dwa swoje połączenia z Wrocławia do Poznania i z Wrocławia do Krakowa. Powodem likwidacji jest brak zainteresowania pasażerów i brak rezerwacji na tych trasach.

Powód tej decyzji to brak zainteresowania przelotami na tych trasach. Średnia liczba rezerwacji na danym rejsie wahała się od 0 do 5. Rynek jasno pokazuje, że pomimo niskiej ceny, nie ma zainteresowania oferowaną usługą – mówi Jarosław Frankowski, dyrektor zarządzający OLT Express

Linie OLT Express nie ogłosiły dzisiaj (11.04) zapowiedzianej siatki zagranicznej, informując, że jeszcze w kwietniu odbędą się konferencje prasowe w miastach z których uruchomione zostaną połączenia zagraniczne.

Przewoźnik zapowiedział jednocześnie, że w miejsce likwidowanych połączeń uruchomi regularne rejsy z Krakowa do Bydgoszczy oraz z Krakowa do Łodzi.Loty na trasie Kraków - Bydgoszcz odbywać się będą raz dziennie w środku dnia w poniedziałki, środy i piątki, dwa razy dziennie rano i wieczorem we wtorki i czwartki, oraz raz dziennie wieczorem w soboty i niedziele.
Loty na trasie Kraków - Łódź odbywać się będą dwa razy dziennie rano i wieczorem w poniedziałki, środy i piątki, raz dziennie w środku dnia we wtorki i czwartki, oraz raz dziennie wieczorem w soboty i niedziele.
Sprzedaż na obydwu trasach zostanie uruchomiona jeszcze w tym tygodniu.- Do tej pory sprzedaliśmy 150 tys. biletów i planujemy przewieźć w tym roku 1,3 miliona pasażerów - mówi Frankowski. Rentowność spółka chce osiągnąć w przeciągu 3-4 lat.

Frankowski podsumował również pierwsze 10 dni od rozpoczęcia operacji przez OLT. W tym czasie wykonano 268 operacji lotniczych i przewieziono 12 600 pasażerów. Połowa rejsów została wykonana punktualnie, 29 % rejsów opóźnionych powyżej 15 minut;- 21% rejsów opóźnionych poniżej 15 minut.

Główną przyczyną opóźnień była przede wszystkim przedłużająca się odprawa pasażerów, wynikająca z przyczyn technologicznych, a także przepustowość lotnisk. Na niektórych lotniskach liczba odprawianych pasażerów na rejsach porannych uległa podwojeniu w porównaniu z okresem sprzed operacji OLT Express. Inną przyczyną opóźnień według przewoźnika to możliwości operacyjne firm przygotowujących rejsy – odladzanie maszyn, dowóz pasażerów po płycie, tankowanie paliwa, dostarczenie cateringu.

OLT zakupił 300 samochodów (Mini i Renault Clio) i uruchomi we wszystkich polskich miastach, z których operuje, wypożyczalnie samochodów. Od maja pilotażowa wypożyczalnia ruszy w Gdańsku. Samochody Mini będą dostępne w cenie 60 zł za pierwszą dobę wypożyczenia, zaś Renault Clio w cenie 40 zł.

Przewoźnik zapowiedział także plany uruchomienia bezpośrednich rejsów z Rzeszowa do Gdańska (obecnie odbywają się z międzylądowaniem w Katowicach). Dodatkowo operacje na trasie Wrocław - Gdańsk wykonywane mają być Airbusem A320.

Frankowski zapowiedział także uruchomienie sprzedaży biletów OLT w supermarketach. Nie sprecyzował jednak, czy będą to własne punkty sprzedaży czy we współpracy z zewnętrznymi partnerami.

OLT Express to obecnie 6 Airbusów A320 (kolejne 6 maszyn A320/A319 zostanie wprowadzona do siatki do czerwca 2012) oraz 4 samoloty turbośmigłowe ATR 72/4 (kolejne 6 ATR 72 zostanie wprowadzone do siatki do czerwca 2012)

Paweł Cybulak

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
hlynurbjorn 2012-04-17 04:30   
hlynurbjorn - Profil hlynurbjorn
z podręcznym - powinno wystarczyć powyżej 40 minut od lotu.
gosc_1b6dd 2012-04-16 21:26   
gosc_1b6dd - Profil gosc_1b6dd
co z otprawą on line. Jesli sie nie odprawie przez internet ile czasu musze być przed otlotem by sie odprawić na lotnisku jestem bez bagażu.
hlynurbjorn 2012-04-15 18:24   
hlynurbjorn - Profil hlynurbjorn
Spokojnie - niedługo będzie w końcu uruchomiona odprawa on line. Nie działa to tylko z powodu technicznego.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama