Rozwój siatki połączeń

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
05 września 2005 21:27
13 komentarzy
Reklama

Linia dauair uruchomiła 5 września dwa kolejne połączenia z/do Poznania. Oba kierunki (Hanower i Zurych) będą obsługiwane raz dziennie od poniedziałku do piątku. Lot do Zurychu będzie się odbywać z międzylądowaniem w Dortmundzie. W związku z tym od dzisiaj wszystkie dotychczas wykonywane połączenia do Dortmundu będą odbywać się rejsem bezpośrednim.- Pasażerowie lecący do Zurychu będą mogli pozostać na pokładzie samolotu podczas międzylądowania w Dortmundzie, co znacznie poprawi komfort podróży oraz skróci czas przelotu - poinformował na konferencji prasowej w Poznaniu założyciel linii Hans-Jorg Dau.


Również dzisiaj linia Dauair zainaugurowała połączenie z Dortmundu do Warszawy, które będzie się odbywać z międzylądowaniem na berlińskim lotnisku Tempelhof.Dauair to nowa, innowacyjna niemiecka linia z bazą operacyjną w Dortmundzie. Dauair operuje 33-miejscowym samolotem turbośmigłowym typu Saab 340 B zabierającym na pokład 33 pasażerów. Niedawno do obsługi włączony został drugi tego typu samolot, którego okazję mieliśmy zobaczyć między innymi dzisiaj w Poznaniu.

- W przeciągu kilku następnych tygodni do naszej floty dołączy trzeci z kolei samolot typu Saab 340 B - zapowiedział w Poznaniu szef Dauair.

Dauair to przewoźnik niszowy pod względem wielkości samolotów, opłat i kierunków. Plasuje się pomiędzy tradycyjnymi przewoźnikami a niskonakładowymi. Bilety można rezerwować na stronie internetowej przewoźnika.

Kuba Olejniczak

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
aguirre 2005-09-06 22:19   
aguirre - Profil aguirre
stenus: LOT zmienia taryfy nie w tak prostym układzie, a dauair ma tylko dwie. Do tego nastawia się całkiem na biznes, bo korzystniejszej taryfy nie wykupisz na loty weekendowe, niestety. Tym niemniej życze im dobrze, bo ich sukces spowoduje powstanie większej ilości takich linii "niszowych". Oby się utrzymali jeszcze trochę, to polecę z nimi na Tempelhof, cena nie gra takiej roli jak świadomość uciekającej okazji.
fanatyk 2005-09-06 15:02   
fanatyk - Profil fanatyk
Dauair operuje na takich trasach i z taką ceną że większego sukcesu nie osiągną.
humbak 2005-09-06 12:45   
humbak - Profil humbak
aguirre: Ależ to nie LOT zmienia taryfy "nie wiadomo kiedy", tylko jak ludzie wykupią niższą pulę, to wchodzi wyższa pula. Działa to dokładnie na takiej samej zasadzie. No chyba, że któs chce lecieć taryfą M, anie W, bo pasują mu warunki taryfy. Dla mnie to jest bardzo logiczny i przejrzysty system. Wiem za co płacę. W takim dauair płacę różnie, a dostaję to samo.

Tempelhof bardzo mi się podoba - to, że architektura jest ciężka, to nie umniejsza faktu, że to bardzo interesujące lotnisko.

Ale zauważam jakąś nielogiczność - przecież Tempelhof było praktycznie przy samym murze, gdzie włąśnie budynki były wyburzane...
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama