×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tokio: B777 Japan Airlines ogonem o pasW sobotę (31.03) Boeing 777-200ER (JA701J) linii Japan Airlines (JAL) został poważnie uszkodzony. Podczas lądowania na lotnisku Tokio-Haneda załoga zdecydowała się na przerwanie lądowania i wykonanie procedury ponownego podejścia (go-around) podczas, którego samolot uderzył ogonem w pas.

Zdarzenie miało miejsce 31 marca o godzinie 16:10 czasu lokalnego, a kilkanaście minut później samolot wylądował bezpiecznie na lotnisku Haneda. Żaden z 296 pasażerów i 12 członków załogi nie został ranny.- Kapitan zdecydował się na ponowne podejście ze względu na silny wiatr i wtedy właśnie samolot uderzył w pas - powiedziała Sze Hunn z działu prasowego JAL.

Pod wpływem uderzenia i tarcia o pas, w tylnej części kadłuba zostało zerwane poszycie samolotu o wymiarach 0,5 m szerokości i 7 metrów długości.

- Maszyna doznała poważnych uszkodzeń, a zdarzenie zgodnie z ustawą o lotnictwie cywilnym zostało sklasyfikowane jako wypadek. Japan Airlines w pełni współpracuje z Japońskim Biurem Bezpieczeństwa Transportu (JTSB) w ocenie uszkodzenia samolotu oraz w wyjaśnianiu okoliczności całego zdarzenia - dodała.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


gość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie