Tokio: B777 Japan Airlines ogonem o pas

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
04 kwietnia 2012 23:16
Reklama

W sobotę (31.03) Boeing 777-200ER (JA701J) linii Japan Airlines (JAL) został poważnie uszkodzony. Podczas lądowania na lotnisku Tokio-Haneda załoga zdecydowała się na przerwanie lądowania i wykonanie procedury ponownego podejścia (go-around) podczas, którego samolot uderzył ogonem w pas.

Zdarzenie miało miejsce 31 marca o godzinie 16:10 czasu lokalnego, a kilkanaście minut później samolot wylądował bezpiecznie na lotnisku Haneda. Żaden z 296 pasażerów i 12 członków załogi nie został ranny.- Kapitan zdecydował się na ponowne podejście ze względu na silny wiatr i wtedy właśnie samolot uderzył w pas - powiedziała Sze Hunn z działu prasowego JAL.

Pod wpływem uderzenia i tarcia o pas, w tylnej części kadłuba zostało zerwane poszycie samolotu o wymiarach 0,5 m szerokości i 7 metrów długości.

- Maszyna doznała poważnych uszkodzeń, a zdarzenie zgodnie z ustawą o lotnictwie cywilnym zostało sklasyfikowane jako wypadek. Japan Airlines w pełni współpracuje z Japońskim Biurem Bezpieczeństwa Transportu (JTSB) w ocenie uszkodzenia samolotu oraz w wyjaśnianiu okoliczności całego zdarzenia - dodała.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama