×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FRA: Zakaz nocnych lotów podtrzymany
W środę (4.04) sąd administracyjny II instancji w Lipsku podtrzymał tymczasowy zakaz startów i lądowań pomiędzy godzinami 23:00 a 5:00 rano na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie. Dodatkowo zmniejszeniu ze 150 do 133 ulegnie liczba lotów pomiędzy 22:00 a 6:00 rano - informuje "Rzeczpospolita".

Zakaz nocnych lotów obowiązywał od 21 października 2011 roku. Przyczyną jego wprowadzenia były skargi mieszkańców Russelsheim i Offenbach, położonych w pobliżu Frankfurt Airport, dotyczące uciążliwego hałasu.Swoje niezadowolenie z wyniku orzeczenia sądowego wyrazili przedstawiciele Lufthansy, która we Frankfurcie ma swoją bazę.

- [Decyzja] podcina skrzydła nie tylko Frankfurtowi i Hesji, ale także całym Niemcom jako krajowi eksportu i transportu – skomentował decyzję Christoph Franz, prezes Lufthansy.

Jak szacują przedstawiciele przewoźnika, w związku z zakazem, Lufthansa Cargo będzie tracić ok. 40 mln euro rocznie. Po ogłoszeniu werdyktu wartość akcji spółki spadła na giełdzie o prawie 5 proc.

Justyna Żyła
Fot. Frankfurt Airportgość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie