Współpraca LOT i Jet Blue Airways

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
04 kwietnia 2012 14:13
9 komentarzy
Reklama

LOT oraz Jet Blue Airways nawiązały współpracę w zakresie połączeń międzyliniowych, umożliwiających pasażerom obu tych linii bezproblemowe dokonywanie rezerwacji biletów na loty obsługiwane przez warszawskie Lotnisko Chopina, hub LOT-u oraz port lotniczy im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku, macierzyste lotnisko JetBlue.Nowa umowa oferuje  wiele połączeń między siatką JetBlue w Ameryce Północnej a siatką połączeń LOT-u obejmującą swym zasięgiem Europę, Bliski Wschód i Azję. Podróżni mogą dokonywać rezerwacji biletów na loty obsługiwane przez LOT i JetBlue za pośrednictwem infolinii obu przewoźników lub przez internet a także w biurach podróży.

LOT oferuje bezpośrednie połączenie z Nowego Jorku do swojego macierzystego portu lotniczego w Warszawie, gdzie pasażerowie mogą przesiąść się na któryś z ponad 45 lotów do innych miast w Polsce, Europie i na Bliskim Wschodzie. Dla pasażerów z Ameryki, do najbardziej popularnych kierunków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej należą m.in. Bukareszt, Budapeszt, Belgrad, Kijów, Lwów, Odessa, Ryga, Sankt Petersburg, Sofia, Tallinn i Wilno.

Mające swoją siedzibę w Nowym Jorku linie lotnicze JetBlue oferują dogodne połączenia pomiędzy obsługiwanymi przez LOT rejsami transatlantyckimi a miastami na wschodnim wybrzeżu USA, takimi jak Buffalo w stanie Nowy Jork, Charlotte i Raleigh/Durham w Północnej Karolinie, Pittsburgh w Pensylwanii, jak również z wieloma miastami na Florydzie.Podróżni przesiadający się z samolotów LOT-u na rejsy JetBlue będą mieć do swojej dyspozycji wygodne fotele ze skórzaną tapicerką, najwięcej miejsca na nogi wśród wszystkich amerykańskich linii lotniczych, bezpłatny system rozrywki pokładowej oraz nieograniczony dostęp do napojów i przekąsek.

- Z nadzieją nawiązujemy współpracę z linią JetBlue. LOT od wielu lat jest obecny na amerykańskim rynku, który z punktu widzenia polskiego przewoźnika stwarza duże możliwości rozwoju - mówi Marcin Piróg, prezes zarządu PLL LOT S.A. - Dzięki podpisanemu porozumieniu z nowym partnerem JetBlue, możemy zaoferować naszym pasażerom szerszy wybór połączeń w najwyższym standardzie obsługi.

- JetBlue i Polskie Linie Lotnicze LOT mają ze sobą wiele wspólnego – podkreśla Bryan Kapeckas, dyrektor JetBlue ds. współpracy z liniami lotniczymi. - Wysokiej jakości obsługa i renomowane marki przyciągają klientów z całego świata i z pewnością taki właśnie będzie efekt połączenia wysiłków PLL LOT S.A. i JetBlue w zakresie rozszerzania zasięgu działalności w Europie i obu Amerykach.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2012-04-11 09:06   
mietek - Profil mietek
Bardzo dobra umowa dla LO, może dzięki temu więcej paxów zgarną na swoje loty z JFK. Ale z drugiej strony gdyby teraz chcieli latać tylko na jedno lotnisko w rejonie NYC to mieliby by problem...EWR - hub stara, JFK - hub jetblue.
jezusmaria 2012-04-05 09:15   
jezusmaria - Profil jezusmaria
Nareszcie jakieś ciekawe wieści z LOTu. JetBlue to jedyny czterogwiazdkowy przewoźnik amerykański wg skytrax i najwyżej oceniany. Wiadomo kiedy będzie można rezerwować?
gosc_6c9d3 2012-04-04 23:53   
gosc_6c9d3 - Profil gosc_6c9d3
JetBlue należy w części do Lufthansy, zreszta LH ma taką samą umowę już od ponad 2 lat, o sobie niezle z tym radzi. A JetBlue jest jedna z najlepszych linii amerykańskich, wystarczy poczytać opinie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama