Lufthansa: Warto latać z Berlina

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 kwietnia 2012 15:59
6 komentarzy
Reklama

Za półtora miesiąca otwarcie nowego berlińskiego lotniska. Port im. Willy'ego Brandta, który zastąpi Tegel i Schonefeld, stanie się nową wizytówką stolicy Niemiec i zakończy proces jednoczenia miasta po pięćdziesięcioletnim podziale. A Lufthansa wykorzystuje tę zmianę, by zwiększyć swoją obecność w Berlinie.

Od czerwca niemiecki przewoźnik będzie latał z Berlina do 38 miast - to ponad czterokrotnie więcej niż obecnie. Na nowym lotnisku zostanie zbazowanych 15 samolotów z rodziny Airbus A320, wyposażonych w wygodną kabinę NEK (New Europe Cabin), a inwestycje w rozwój bazy sięgną 60 mln euro. To wszystko po to, by, jak mówi Carsten Spohr, dyrektor generalny pasażerskiego oddziału Lufthansy, ponadproporcjonalnie uczestniczyć w rozwoju berlińskiego hubu i wykorzystać nowe możliwości wzrostu.Do 38 połączeń oferowanych przez Lufthansę dojdzie jeszcze kolejnych 11 obsługiwanych przez partnerów niemieckiego przewoźnika z sojuszu Star Alliance. Wśród destynacji znajdziemy tak ciekawe miejsca jak Barcelona, Bejrut, Katania, Stambuł, Izmir, Nicea, Palma de Mallorca, Rejkjavik, Split czy Tel Awiw, a także wiele innych miast w Niemczech i Europie.

Nowe rejsy Lufthansy to połączenia:
Lufthansa już teraz oferuje loty:

Partnerzy z sojuszu Star Alliance łączą Berlin z Atenami, Brukselą, Heraklionem, Kairem, Kopenhagą, Maastricht, Nowym Jorkiem, Priszitną, Pulą, Warszawą i Zurychem.

Choć Berlin nie stanie się od razu takim samym hubem Lufthansy jak Frankfurt i Monachium, możliwości lotów ze stolicy Niemiec znacznie wzrosną. A dzięki ukończonej autostradzie A2 dojazd z zachodniej Polski do Berlina uległ znacznemu skróceniu.Rosnąca liczba bezpośrednich połączeń to mocny argument za lotem z Berlina. Ale Lufthansa zachęca do rozpoczęcia podróży w nowym porcie im. Willy'ego Brandta także atrakcyjnymi cenami. Ceny biletów na większości tras przy rezerwacji na stronie internetowej przewoźnika rozpoczynają się od 49 euro w jedną stronę lub 99 euro w dwie.

Niemiecka linia nie ukrywa, że liczy również na pasażerów z Polski. Dlatego w zachodniej części naszego kraju rozpoczęła się już kampania promocyjna.- Jestem przekonany, że już tego lata wielu pasażerów z Polski rozpocznie swoje wakacyjne podróże startując z Berlina – mówi Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce. Jak argumentowaliśmy w raporcie Pasazer.com, pasażerom z zachodniej Polski bardziej opłaca się dojechać do Berlina i stamtąd lecieć bezpośrednio niż korzystać z mniejszej liczby lotów z Warszawy, dokąd muszą dolecieć lub dojechać.

Również dla często latających pasażerów uczestniczących w programie Miles&More Lufthansa przygotowała ciekawą ofertę. Już za 5000 mil polecimy z Berlina w dwie strony do 35 miast. Do Bejrutu, Rejkjaviku i Tel Awiwu bilet w dwie strony zdobędziemy za 10000 mil. Obecnie dostępność biletów w promocyjnych stawkach na większości kierunków jest duża, nawet w szczycie sezonu letniego.Dla wielu szczególnym przeżyciem może być też sam lot z Berlina. Zupełnie nowe, wybudowane od podstaw lotnisko im. Willy'ego Brandta będzie oferować najwyższy komfort. Zastosowany koncept "jednego dachu" powoduje, że odległości jak na tak duży hub nie będą wielkie, a nowo wybudowana autostrada i bezpośrednie połączenie kolejowe z centrum Berlina ułatwią dojazd. Zresztą, kto nie chciałby po prostu zobaczyć najmłodszego portu lotniczego w Europie i skorzystać z pachnących jeszcze nowością stanowisk odprawy, poczekalni czy rękawów?

(artykuł sponsorowany)
fot. Lufthansa, Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2012-04-14 20:56   
usuniety - Profil usuniety
tom971, to prawda układ lotniska Tegel był i nadal jest jedyny w swoim rodzaju. No i jest super taras widokowy. Ale poza tym niestety lotnisko już się przeżyło.
gosc_96776 2012-04-14 19:46   
gosc_96776 - Profil gosc_96776
A ja licze na wiekszosc aktywnosc Air Berlin i licze na to, ze beda latali z BER nie tylko do GDN i KRK, ale i do innych polskich portow tam gdzie Lufa nie moze albo nie chce dzialac.
tom971 2012-04-14 14:09   
tom971 - Profil tom971
@kasjanek: w lutym byłem na TXL i SXF, miałem podobne wrażenia, natomiast zapach poprzedniej epoki nazwałbym bym ''czarem minionych lat'' natomiast nie znam innego lotniska gdzie samochód który mnie odbierał podjechał tak blisko rękawa jak na TXL, nie wiem czy 40 m przeszedłem. Liczę również na KRK-BER by LH:) choć raz dziennie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama