Warszawa: Bezpieczniej podczas Euro

03 kwietnia 2012 20:37
2 komentarze
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczający ruch podróżnych na lotnisku Chopina podczas turnieju EURO 2012 będą korzystali z specjalistycznego sprzętu do wykrywania materiałów niebezpiecznych, m.in. chemicznych i nuklearnych. Jego zakup w całości został sfinansowany przez Komisje Europejską.Według Radosława Olszewskiego, inspektora KE ds. Bezpieczeństwa, Lotnisko Chopina w Warszawie to jeden z najlepiej zabezpieczonych portów lotniczych w Europie.

- Kontrole i testy wykazały bardzo wysoki standard, ale oczywiście to się może zmienić. Ostrożności nigdy za wiele – zastrzega inspektor.

Zdanie to podziela ppłk Mariusz Piętka, komendant Nadwiślańskiego Oddziału SG. Podkreślił on, że podczas tak dużej międzynarodowej imprezy sportowej, służby bezpieczeństwa muszą być przygotowane na wszelkie zagrożenia.

- Przestępcy stosują coraz bardziej wyszukane metody. Musimy być gotowi na całe spektrum tych rozwiązań, które są dostępne dla przestępców, stąd ta współpraca i pomoc ze strony Komisji Europejskiej – skomentował Piętka.

To już kolejny nowoczesny sprzęt, który trafił w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej. W lutym nowoczesne urządzenia m.in. robot pirotechniczno-bojowy czy taktyczny robot miotany o łącznej wartości 2,2 mln zł przekazał wojewoda mazowiecki.

Justyna Żyła
Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

hops 2012-04-04 18:50   
hops - Profil hops
na samą myśl czuję się z 3x bezpieczniej...
mietek 2012-04-04 10:27   
mietek - Profil mietek
Dlaczego ten artykuł jest dwa razy? Zwłaszcza w dziale "informacje zagraniczne";-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama