×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: Bezpieczniej podczas Euro
Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczający ruch podróżnych na lotnisku Chopina podczas turnieju EURO 2012 będą korzystali z specjalistycznego sprzętu do wykrywania materiałów niebezpiecznych, m.in. chemicznych i nuklearnych. Jego zakup w całości został sfinansowany przez Komisje Europejską.Według Radosława Olszewskiego, inspektora KE ds. Bezpieczeństwa, Lotnisko Chopina w Warszawie to jeden z najlepiej zabezpieczonych portów lotniczych w Europie.

- Kontrole i testy wykazały bardzo wysoki standard, ale oczywiście to się może zmienić. Ostrożności nigdy za wiele – zastrzega inspektor.

Zdanie to podziela ppłk Mariusz Piętka, komendant Nadwiślańskiego Oddziału SG. Podkreślił on, że podczas tak dużej międzynarodowej imprezy sportowej, służby bezpieczeństwa muszą być przygotowane na wszelkie zagrożenia.

- Przestępcy stosują coraz bardziej wyszukane metody. Musimy być gotowi na całe spektrum tych rozwiązań, które są dostępne dla przestępców, stąd ta współpraca i pomoc ze strony Komisji Europejskiej – skomentował Piętka.

To już kolejny nowoczesny sprzęt, który trafił w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej. W lutym nowoczesne urządzenia m.in. robot pirotechniczno-bojowy czy taktyczny robot miotany o łącznej wartości 2,2 mln zł przekazał wojewoda mazowiecki.

Justyna Żyła
Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie