×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź zainaugurowała sezon letniW ostatnich dniach marca Port Lotniczy Łódź zainaugurował sezon letni, który w tym roku rozpoczął się rekordową jak dla łódzkiego lotniska liczbą nowych połączeń. Trzy z nich to połączenia międzynarodowe, które otworzyły linie lotnicze Ryanair.

Pierwsze zainaugurowane zostało połączenie do Oslo Rygge. Na pierwszych lotach średnie obłożenie wynosi 90% (przyloty) oraz 25% (wyloty).

Drugim nowym połączeniem jest Bristol, który ma obłożenie 80% (przyloty) oraz 65% (wyloty).

Ostatnie dane nt wypełnienia samolotów przylatujących z Bremy to 35%, a odlatujących w tym kierunku z Łodzi - 25%.

 - Prowadzimy szeroko zakrojoną kampanię promocyjną także wspólnie z liniami Ryanair. Mamy nadzieję, że ilość pasażerów na nowych trasach już niedługo będzie znacznie wzrastać. Widzimy też, że na kolejnych rejsach liczba pasażerów wzrasta i taka tendencję chcielibyśmy utrzymać - powiedziała Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy Lodz Airport.

Po 54 latach przerwy wznowione zostały połączenia z Łodzi do Gdańska i Wrocławia (w 1958 roku Ministerstwo Komunikacji podjęło decyzję o likwidacji łódzkiego lotniska jako portu pasażerskiego).

Na pierwszych lotach większą popularnością cieszy się Gdańsk ze średnim obłożeniem w obu kierunkach na poziomie 70%. Wrocław wypada słabiej - średnie obłożenie 18%.


Inauguracyjny lot Łódź-Gdańsk

 - W przypadku nowych połączeń OLT Express większym zainteresowaniem cieszy się Gdańsk. Na obu połączeniach Gdańsku i Wrocławiu liczymy nie tylko na turystów, ale przede wszystkim na środowisko biznesowe. Bilety tych linii to wydatek zdecydowanie mniejszy w porównaniu do jazdy samochodem, nie licząc oczywiście czasu dojazdu - dodała Bieńkowska.

W ruchu regularnym w sezonie letnim z łódzkiego lotnika będziemy mogli dostać się do 13 miast (Brema, Bristol, Dortmund, Dublin, East Midlands, Edynburg, Gdańsk, Liverpool, Londyn Luton, Londyn Stansted, Mediolan Bergamo, Oslo Rygge, Wrocław).

Tomasz Wyszyński
Fot. A.Amerski


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie