LOT w nowym stylu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
02 kwietnia 2012 20:47
32 komentarzy
Reklama

Zespół personelu pokładowego „Elite Fleet”, trzy warianty serwisu w klasie biznes na rejsach długodystansowych, dedykowana pasażerom premium linia telefoniczna czy modna, łącząca w sobie nowoczesność z polską tradycją grafika jako element identyfikacji wizualnej narodowego przewoźnika, to tylko niektóre ze zmian, jakie wprowadzają dzisiaj do swoich standardów Polskie Linie Lotnicze LOT. Polski przewoźnik wprowadza kolejne nowości i zapowiada, że na tym nie koniec.

Elite Fleet – elitarny zespół personelu pokładowego.


Na przełomie marca i kwietnia, 100 lat po pierwszym rejsie statku powietrznego z udziałem pierwszego na świecie stewarda - Heinricha Kubisa, na pokładzie sterowca LZ-10 Schwaben, na pokładach samolotów LOT-u swoją służbę rozpoczyna elitarny zespół personelu pokładowego PLL LOT S.A. – Elite Fleet. Zespół specjalnie wyszkolonych stewardów i stewardes obejmie opieką najpierw pasażerów klasy biznes na rejsach długodystansowych, a w kolejnym etapie pasażerów nowej klasy premium economy, która będzie dostępna w Boeingach 787 Dreamliner należących do polskiego przewoźnika. Elite Fleet poza opieką i gwarantowaniem bezpieczeństwa podróżnym, ma za zadanie zapewniać indywidualne podejście do klienta biznesowego i gwarantować światowy poziom obsługi. Członkowie Elite Fleet zostali wybrani spośród personelu pokładowego PLL LOT w kilku etapach procesu rekrutacyjnego, który zakładał między innymi pomyślne ukończenie dodatkowych, sprofilowanych warsztatów z zakresu nowoczesnej obsługi pasażera na pokładzie samolotu, szkoleń językowych, czy treningów rozwijających umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej.

Nowa jakość podróży

Polski przewoźnik, przygotowując się do włączenia do floty pod koniec roku najnowszej generacji samolotów Dreamliner, wprowadza kolejne rozwiązania serwisowe i nowości produktowe. Pasażerowie klasy biznes na rejsach dalekiego zasięgu z początkiem kwietnia mają do wyboru trzy warianty serwisu, których podstawową różnicą jest moment oferowania i czas trwania posiłku.

- Zależnie od tego jak pasażer chce wykorzystać czas na pokładzie może dokonać wyboru szybkiego serwisu – posiłek na tacy, na której jednocześnie podajemy przystawkę, sałatkę, danie główne oraz deser lub owoce, a na życzenie zestaw serów, serwis klasyczny, zbliżony do restauracyjnego, który zakłada podawanie kolejnych posiłków w odstępach czasu oraz serwis na życzenie. Ostatni wariant jest znakomitą ofertą dla pasażerów, którzy nie mają ochoty na posiłek zaraz po starcie, ale chcieliby zjeść go w dogodnym dla siebie momencie lotu – wyjaśnia Małgorzata Witon, dyrektor produktu PLL LOT. – Chcemy za każdym razem odpowiadać na indywidualne potrzeby i wymagania naszych pasażerów, by mogli czuć się komfortowo na pokładach naszych samolotów.

Dzisiaj LOT uruchomił także specjalną linię telefoniczną w Call Center dedykowaną pasażerom klasy biznes oraz nowej klasy premium economy. Za jej pośrednictwem, oprócz standardowej obsługi sprzedażowej i rezerwacyjnej, podróżni będą mogli złożyć reklamacje, a także zwrócić się o pomoc w rozwiązaniu drobnych problemów i uzyskać ją „od ręki”. Jak zapowiada przewoźnik jest to początek planowanej w przyszłości, rozwiniętej usługi „consierge”. Nowością jest też osobna ścieżka wejścia na pokład dla pasażerów premium, bardziej komfortowa poduszka i znacznie większy polarowo-bawełniany koc, urozmaicona oferta win i alkoholi mocnych, w tym oferowany pasażerom klasy biznes na zakończenie posiłku, tradycyjny polski trunek – wiśniówka.

LOT jest w modzie

Polski przewoźnik wprowadzając nowy motyw graficzny, który ma utrwalić nowoczesny, przyjazny i spójny obraz Spółki, wpisuje się w światowe trendy zmierzające do łączenia symboli narodowych i ludowych detali z współczesnymi elementami i nowoczesną formą wyrazu.

- LOT, jako narodowy przewoźnik mający światowy zasięg, jest dumny i świadomy swojej roli w promowaniu Polski w zjednoczonej Europie i na świecie. Nowa grafika nawiązuje do stylu etno, polskiej tradycji i historii. Jest nowoczesna i zarazem odwołuje się do rodzimych polskich symboli pojawiających się w architekturze, krajobrazie i sztuce. Chcemy podkreślać naszą tożsamość i indywidualizm – mówi Marcin Piróg, prezes zarządu PLL LOT. – Będąc polską firmą promujemy nasz kraj na całym świecie – podkreśla.Nowy wizerunek LOT-u opiera się na wykorzystaniu motywu wizualnego przedstawiającego symbole Polski jak m.in. nowy Stadion Narodowy, postać Fryderyka Chopina, Syrenkę warszawską, Wawel czy symbol żurawia będącego znakiem rozpoznawczym LOT-u od ponad osiemdziesięciu lat.Motyw ten będzie widniał na materiałach drukowanych (karty boardingowe, przywieszki bagażowe, karty menu etc.), elementach wyposażenia pokładowego, w odnawianych biurach sprzedaży przewoźnika oraz w oficjalnej komunikacji firmy.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_1d8b6 2012-04-11 08:53   
gosc_1d8b6 - Profil gosc_1d8b6
Witam!
nie moge uwierzyc ,że w 2012 r. przelot samolotem budzi wsrod Polakow tyle emocji...
Ludzie samolot to srodek transportu ,kazdy kto lata służbowo zdejmie wam przechwałki z ust i powie ,ze nie ma znaczenia kto i jak podaje ci posiłek-zasada numer jeden -nie jesc w samolocie,pic tylko wode , dostep do nowoczesnych srodków przekazu,mozliwosc wykonania telefonu lub odebrania faksu i święty -nie zakłócony niczym spokój. Jedzenie ,picie i cała reszta - zapraszam do dobrej restauracji,na własny koszt. Klasa bizness powinna promowac profesjonalizm i powściągliwośc-to nie jest knajpa ani kuszetka do spania.
Lot mimo braków technologicznych był w tym mistrzem,jesli teraz ma sie tam wepchać gawiedż z powodu jakiegos serwisu kelnerskiego ,to wnosze ręce do BOGA-ratunku !!!!
gosc_41015 2012-04-03 22:04   
gosc_41015 - Profil gosc_41015
gosc_04441 - cztery gwiazdki w Skytrax mają być za całokształt czy tylko za business class?
masaj 2012-04-03 20:23   
masaj - Profil masaj
Brawo LOT. Do tego dodalbym malowanie tych elementow na kadlubach samolotow.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama