Iberia: Będą kolejne strajki

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
29 marca 2012 11:13
Reklama

Piloci hiszpańskiej linii Iberia, zrzeszeni w związku zawodowym Sepla, zapowiadają kolejne strajki. Będą protestować przeciwko utworzeniu linii Iberia Express, która rozpoczęła loty 25 marca.

Piloci z Sepli uważają, że utworzenie działającej w modelu niskokosztowym Iberii Express pogorszy ich warunki pracy. Nowa spółka-córka ma umożliwić restrukturyzację połączeń krajowych i europejskich. Od grudnia piloci protestowali już łącznie przez 12 dni. Każdy dzień strajku przynosi straty w wysokości ok. 3 mln euro.W połowie marca Sepla zgodziła się odwołać planowane 24 dni strajków i rozpocząć rozmowy prowadzone przez rządowego mediatora. Negocjacje załamały się jednak 25 marca, w dniu pierwszego lotu Iberii Express. Teraz piloci planują 30 dni strajków - od 9 kwietnia będą protestować w każdy poniedziałek i piątek.

Iberia wezwała do cofnięcia tej decyzji, nazywając ją "nieodpowiedzialną, nieuzasadnioną i nieproporcjonalną". Propozycja mediatora, którą odrzuciła Sepla, zawierała możliwość bezpłatnego urlopu dla pierwszych oficerów w Iberii, którzy otrzymaliby wtedy stanowisko kapitana w Iberii Express i w każdej chwili mogli powrócić do macierzystej linii.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama