Aerofłot: System EFB w rodzinie A320

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
28 marca 2012 22:07
Reklama

Aerofłot został pierwszym europejskim operatorem Airbusów A320, który zainstaluje system Electronic Flight Bag (EFB) firmy Goodrich-Carlisle. System EFB to elektroniczna "torba" zawierająca mapy lotnisk, podejść oraz informacje o wyważaniu samolotu wraz z gotowymi planami lotu.

- Instalowanie EFB potwierdza, że Aerofłot spełnia najwyższe międzynarodowe standardy bezpieczeństwa w lotnictwie. Planujemy wyposażyć w ten system wszystkie samoloty z rodziny A320 eksploatowane przez naszą linię. Umieszczenie EFB w maszynach Aerofłotu pozwoli zrezygnować z dokumentacji papierowej co przyczyni się do ochrony środowiska - możemy przeczytać w informacji prasowej przewoźnika.Obecnie EFB działa już w czterech samolotach rodziny A320 o rejestracjach: VQ-BHL, VQ-BCM, VQ-BCP i VP-BUO.

EFB umożliwia również dostęp do najnowszych planów lotu oraz informacji pogodowych. Prowadzi on także do zmniejszenia i wyeliminowania drukowania dokumentacji lotniczej co znacznie obniża koszty przewoźnika. System dla Aerofłotu dostarczany jest przez dwie znane firmy: Goodrich (sprzęt) oraz Carlisle (okablowanie i integracja projektu).

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama