BGS zatankuje samoloty Lufthansy

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
28 marca 2012 20:20
6 komentarzy
Reklama

Spółka Baltic Ground Services podpisała z Lufthansa Group, umowę na dostarczanie paliwa do samolotów tego przewoźnika w trzech największych polskich portach lotniczych - w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Lufthansa Group to jedna z największych na świecie firm lotniczych, która jest właścicielem takich renomowanych przewoźników jak Lufthansa, Austrian Airlines, SWISS International Air Lines oraz Germawings.

- Konsekwentna realizacja naszej strategii biznesowej pozwala nam dzisiaj cieszyć bardzo dobrymi wynikami. Od momentu wejścia na polski rynek, kilka lat temu, świadczymy zintegrowane usługi obsługi naziemnej, a klienci doceniają profesjonalne podejście naszych fachowców oraz jakość wyposażenia. Fakt, że zostaliśmy wybrani przez wiodącą globalną firmą lotniczą, jaką jest Lufthansa, jest kolejnym potwierdzeniem, że rozwijamy się we właściwym kierunku oraz oferujemy optymalny stosunek jakości i ceny - komentuje Saulius Batavicius, Prezes Zarządu Baltic Ground Services.Według S. Bataviciusa, w celu zwiększenia konkurencyjności spółki oraz dalszej ekspansji na polskim rynku, Baltic Ground Services będzie kontynuować realizację planu strategicznego oraz nadal inwestować w rozwój infrastruktury i powiększać swój potencjał w 2012 roku.

Dostawca usług obsługi naziemnej, obsługujący największych przewoźników w Europie przewiduje, że dostarczanie paliwa do maszyn należących do Deutsche Lufthansa zwiększy jego możliwości działania o 40%. W ubiegłym roku tylko spółka Deutsche Lufthansa przewiozła ponad 100 mln pasażerów. Cała grupa, składająca się z ponad 400 podmiotów zależnych na całym świecie, użytkuje prawie 700 samolotów.

Fot. Baltic Ground Services
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_d06b8 2012-03-29 18:10   
gosc_d06b8 - Profil gosc_d06b8
A w Katowicach BGS tankuje oczywiście poza Small Planet`em jeszcze Farnair (linia cargo operująca dla UPS na ATR72) a teraz im dojdzie LH, ciekawe co będzie następne.
gosc_2e68b 2012-03-29 11:35   
gosc_2e68b - Profil gosc_2e68b
BGS obsługują już w KRK: LH, EZY, OS i SN
gosc_1a9c6 2012-03-29 11:23   
gosc_1a9c6 - Profil gosc_1a9c6
Ceny najwyższe w Unii ma Petrolot :( Szkoda ale może taki był plan...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama