Konferencja Lufthansy w Krakowie

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
28 marca 2012 13:39
28 komentarzy
Reklama

Dziś (28.03) podczas konferencji prasowej w Krakowie, Lufthansa ogłosiła dalsze umacnianie swojej pozycji w Małopolsce. 25 marca zainaugurowane zostało nowe połączenie z Krakowa do Düsseldorfu, do którego polecimy sześć razy w tygodniu, a rejsy obsługiwać będą odrzutowe samoloty Bombardier CRJ-700 i CRJ-900.


W dni powszednie rejsy z Krakowa do Düsseldorfu zaplanowano na 9:20, zaś z Düsseldorfu do stolicy Małopolski samoloty będą startowały o 7:00. Rejsy będą odbywać się również w niedziele. Z Krakowa do Düsseldorfu polecimy o 16:05, zaś przylot z Düsseldorfu do Krakowa zaplanowano na 15:30.

- Jesteśmy dumni z uruchomienia nowego, ważnego połączenia z Krakowa do naszego hubu w Düsseldorfie. Z tego lotniska oferujemy loty do ponad 60 miejsc w całej Europie i Ameryce Północnej. Dodatkowe codzienne połączenie z Krakowa do Frankfurtu nie tylko zwiększa elastyczność połączeń dla pasażerów z Krakowa, ale również podkreśla wzrost udziału naszych lotów z lotniska w Balicach - podkreśla Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.- Do tej pory stale inwestowaliśmy w krakowski rynek, dzięki czemu w ciągu ostatnich pięciu lat podwoiliśmy liczbę lotów i pasażerów. Jednocześnie zwiększyliśmy obłożenie samolotów do poziomu, który plasuje nas wśród najlepszych w Polsce - dodaje.

Co więcej, Lufthansa uruchamia także dodatkowe, codzienne połączenie do Frankfurtu. Łącznie z Małopolski niemiecki przewoźnik oferuje 55 lotów tygodniowo do swoich hubów we Frankfurcie, Monachium i Düsseldorfie.

- Polska jest wiodącym rynkiem w regionie Europy Środkowej z siedmioma portami, które łączą ją z naszymi hubami w Niemczech – powiedział Ofer Kisch, dyrektor generalny Lufthansy w regionie Europy Środkowej. - W 2011 roku, na trasach między Krakowem a Niemcami, powitaliśmy ponad 300 000 pasażerów. To 20% wzrost w stosunku do poprzedniego roku, który plasuje nas na pozycji wiodącego międzynarodowego przewoźnika. Kraków jest jednym z najszybciej rozwijających się i najważniejszych dla nas regionów w Polsce – dodaje.

- Rozwijając nasze usługi szybciej niż rynek, jesteśmy w stanie zapewnić wysoki w nim udział, jednocześnie umacniając naszą pozycję w Krakowie w przyszłości. To pokazuje, że konsekwentna inwestycja w rozwój produktów i usług przynosi zyski, a klienci doceniają nasz wysiłek - podsumowuje Kirsh.


Na zdjęciu załoga samolotu CRJ oraz od lewej:
Bart Buyse, Ofer Kirsh, Jan Pamuła oraz Grzegorz Michorek.


- Cieszymy się, że Lufthansa zwiększa swoją obecność w naszym porcie. Tym bardziej, że jest to linia, która słynie z bardzo dobrego serwisu dla sektora biznesowego. Zwiększenie liczby rejsów do trzech dziennie z Krakowa do Frankfurtu oraz uruchomienie połączenia do Dusseldorfu - trzeciego hubu w ofercie Lufthansy z Kraków Airport, sprawia że nasi pasażerowie mają możliwość dotarcia do jeszcze większej liczby miejsc na całym świecie - powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Po włączeniu do floty Airbusa A380, za kilka tygodni regularne rejsy rozpocznie również nowy Boeing 747-8 Intercontinental. Zapewni on klientom nie tylko dostęp do nowej klasy biznes, ale również do ekskluzywnej pierwszej klasy oraz innowacyjnej klasy ekonomicznej.

Nowe fotele klasy biznes są głównym elementem największej dotychczasowej inwestycji Lufthansy dotyczącej wyposażenia samolotów. W ciągu najbliższych kilku lat, linia wyda około 3 mld euro na ulepszanie swoich produktów. Więcej na temat nowej klasy biznes w naszym artykule "Premiera nowej klasy biznes Lufthansy".

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Kraków Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2012-03-30 08:53   
mietek - Profil mietek
gosc_420d6: Różnica polega na tym, że ludzie lecą na przykład z KRK do FRA, żeby gdzieś dalej potem śmigać zazwyczaj na innych rejsach LH, więc wiadomo, że Lufa tak ustali taryfy, żeby bardziej opłacało się lecieć LH, a nie LO.
4tech 2012-03-29 20:39   
4tech - Profil 4tech
A co LO miałby niby robić? W jaki sposób podbierać LH paxów? Na jakich trasach? LH wozi paxów do swoich hubów to samo czyni LO wożąc paxów do WAW.
gosc_420d6 2012-03-29 18:10   
gosc_420d6 - Profil gosc_420d6
A czy Lufthansa wożąc paxy np. z KRK do swoich hub-ów nie podbiera pax. Lot?
Robiąc to dodatkowo zarabia wożąc prawie pełne samoloty z KRK do FRA, DUS, MUC więc rodzi się pytanie czy skoro i tak LH ich podbiera to czy nie mógłby tego robić Lot.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama