×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


OLT Express wystartuje w niedzielę
W najbliższą niedzielę (1.04) rejsem z Warszawy do Gdańska linia OLT Express zainauguruje swój start operacyjny. Pozostałe regularne rejsy po Polsce ruszą 2 kwietnia. OLT Express obsługiwać będzie 24 połączenia między 9 miastami Polski. Połowa miejsc na każdym rejsie dostępna jest za 99 PLN.

Po raz pierwszy w historii powojennej Polski OLT Express wykorzystując dobrą infrastrukturę krajowych lotnisk, uruchomi tak rozległą siatkę połączeń lotniczych po kraju, obejmując swym zasięgiem 9 miast: Gdańsk, Wrocław, Poznań, Szczecin, Warszawę, Rzeszów, Kraków, Katowice, Łódź. Dzięki 18 bezpośrednim i 6 przesiadkowym połączeniom, podróżowanie po całej Polsce zyskuje europejski standard.Bilety na wszystkie rejsy są dostępne w trzech stałych taryfach: Ekonomicznej, Elastycznej i Dla Biznesu. Taryfa Ekonomiczna pozwala m.in. na zakup biletów w cenie 99 PLN, które przewidziane są na połowie miejsc w samolocie na każdym rejsie. Zakup biletu w taryfie Elastycznej umożliwia bezpłatną zmianę terminu podróży. W taryfie Dla Biznesu można bezpłatnie zmienić dane pasażera i datę podróży nawet do 3 godzin przed wylotem. Ponadto niemowlęta i dzieci do 2 roku życia zawsze podróżują za darmo, a dzieci do 16 roku życia ze stałą 50% zniżką.

Połączenia lotnicze OLT Express pozwalają na efektywne zarządzanie czasem podróży, która w zależności od trasy trwa od 45 do 90 minut. Dzięki rozplanowaniu lotów w porannych i wieczornych godzinach, przez 7 dni w tygodniu, OLT Express umożliwia podróż pomiędzy kilkoma portami w ciągu jednego, maksimum dwóch dni. Znaczne uproszczenie procedur lotniskowych, m.in. przez umożliwienie bezpłatnej odprawy on-line, pozwala pasażerom podróżującym wyłącznie z bagażem podręcznym na zgłoszenie się przy bramce wejściowej do samolotu nawet do 20 minut przed planowaną godziną startu.OLT Express gwarantuje wszystkim pasażerom podróżującym z każdego portu lotniczego bezpłatny przewóz 2 sztuk bagażu. Bagaż podręczny nie powinien przekraczać 8 kg, a rejestrowany 16 kg. Na pokładzie samolotów OLT Express czeka także na pasażerów bezpłatny poczęstunek serwowany przez wykwalifikowany personel pokładowy.

Linie OLT Express powstały w 2011 roku z połączenia dwóch spółek: OLT Jetair oraz Yes Airways. Składowa nazwy "OLT" pochodzi od nazwy jednej z najstarszych linii lotniczych w Niemczech. Właścicielem OLT Express jest firma Amber Gold z Gdańska. Docelowo OLT Express dysponować ma nowoczesną flotą składającą się z 7 samolotów odrzutowych typu Airbus A320 i A319 (mieszczących na pokładzie 180 i 156 Pasażerów) oraz 7 samolotów turbośmigłowych ATR 72 i 42 wyposażonych kolejno w 68 i 46 miejsc.

Fot. OLT Express
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie