×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie EVA Air dołączą do Star Alliance
Wczoraj (29.03) zarząd Star Alliance ogłosił, że jednogłośnie przyjął wniosek o członkostwo w sojuszu linii EVA Air z Tajwanu. Decyzja ta podkreśla długoterminową strategię sojuszu w zwiększaniu oferowanych połączeń oraz zapewnieniu dostępu do nowych rynków, które charakteryzują się silnym potencjałem ekonomicznym.

- Dzięki EVA Air pojawi się wiele nowych tras w naszej globalnej sieci. Dlatego przewoźnik ten jest bardzo dobrym kandydatem do Star Alliance. Nowe trasy pozwolą na zwiększenie oferty dla naszych obecnych klientów co jest zgodne z naszą misją, aby pozostać wiodącym sojuszem linii lotniczych na świecie - powiedział Mark Schwab, prezes Star Alliance.

Dzięki przyszłemu członkostwu w Star Alliance, linie EVA Air będą mogły zaoferować swoim klientom dostęp do globalnej sieci całego sojuszu oraz korzystać ze wszystkich przywilejów członkowskich.- Po dokładnej analizie doszliśmy do wniosku, że Star Alliance oferuje dla nas najlepsze warunki. Nasze siatki połączeń uzupełniają się wzajemnie przez co będziemy mogli dalej rozwijać istniejące możliwości lotów w rosnącym rynku rejonu Cieśniny Tajwańskiej - powiedział James Jeng, prezes EVA Air.

Specjalny zespół EVA Air i Star Alliance rozpoczął już proces integracji, który zakończy się pod koniec 2012 roku. Pełnoprawnym członkiem sojuszu przewoźnik ma zostać na początku 2013 roku, a pomocnikiem w procesie integracji jest linia Air China.

Wraz z wstąpieniem EVA Air, sojusz zyska obecność na kolejnych dwóch lotniskach w miastach Kaohsiung na Tajwanie oraz Surabaja w Indonezji. Łącznie sieć połączeń 30 linii Star Alliance (26 i czterech przyszłych członków) będzie oferować codziennie ponad 22 tys. lotów do 1345 miast w 191 krajach.

Obecnie przewoźnik dysponuje flotą 59 samolotów: 14 Airbusów A330, 15 Boeingów 777-300ER, siedmiu B747-400ER, dziewięciu B747-400F (cargo), sześciu maszyn MD-90 oraz ośmiu MD-11F (cargo). Do końca 2014 roku linia planuje posiadać flotę ponad 100 samolotów.

Piotr Bożyk
Fot. EVA Airgość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie