Iberia Express: Loty już od niedzieli

20 marca 2012 19:50
3 komentarze
Reklama

Iberia Express, nowa linia lotnicza, której całkowitym udziałowcem i założycielem jest Iberia (wchodząca w skład grupy IAG), rozpocznie swoją działalność już w najbliższą niedzielę (25.03).

Wtedy również wystartuje oficjalna strona internetowa przewoźnika, na której będzie można zapoznać się z ofertą linii. Bilety będą dostępne również na stronie Iberii oraz w biurach podróży. Nowy przewoźnik dołączył do sojuszu oneworld, którego członkiem jest Iberia. Dziś na posiedzeniu zarządu aliansu w Berlinie linia otrzymała status członka stowarzyszonego.Przewoźnik będzie operować na krótkich i średnich trasach aktualnie obsługiwanych przez Iberię oraz kilku nowych kierunkach.

- Iberia Express oferować będzie konkurencyjne ceny na połączenia z i do Madrytu. Została stworzona, aby jeszcze skuteczniej konkurować na hiszpańskim i europejskim rynku. Początkowo skupiać się będzie na obsłudze obecnych rejsów, jednak już teraz analizuje rozwój nowych rynków i miejsc docelowych, aby jeszcze bardziej wzmocnić ofertę lotniska w Madrycie, przy okazji tworząc nowe miejsca pracy dla hiszpańskiej gospodarki - mówi oficjalny komunikat IAG.Początkowo linia zadebiutuje czterema Airbusami A320, ale do końca 2012 roku flota przewoźnikawzrośnie do 13 maszyn. Wszystkie maszyny pochodzić będą z Iberii.

Przeciwko powstaniu Iberii Express protestują piloci i personel pokładowy Iberii. Uważają, że spowoduje to pogorszenie warunków ich pracy.

Justyna Żyła
Fot. Iberia Express, Sérgio Bastos
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
dominik22444 2012-04-12 15:47   
dominik22444 - Profil dominik22444
ciekawe jak długo utrzyma się IB Express , strajki co poniedziałki i wtorki (SEPLA piloci ) . ciekawi mnie tez czy będą połączenia po polski , może WAW i KRK , z tych miast lata dużo ludzi do MAD . Iberia traci dużo przez te IB express . co jeden dzień strajków , IB traci 3mln euro , jakieś 75 % lotów się nie odbywa .
b747400er 2012-03-21 01:41   
b747400er - Profil b747400er
WROORD: To jest troszke inny przypadek od tych co wymieniles. IBEX przejmie niebawem wszystkie europejskie operacje IB obslugiwane z/do MAD. Nie udalo sie doprowadzic do obnizki kosztow, poprzez renegocjacje umow z personelem, wiec obecna struktura zostanie zlikwidowana, a nowa przejmie wszystkie operacje. IBEX dziala na podobnych zadach jak Vueling w BCN.
wroord 2012-03-20 23:35   
wroord - Profil wroord
To juz bylo - zwiazki zawodowe nie zgadzaja sie na zmiany wiec powoluje sie nowa bez zwiazkow. Wszystkie inne linie ktore na ten pomysl wpadly po czasie zrezygnowaly. LOT - Centralwings, Delta - Song, United - Ted, USAir - Metrojet, BA - Go, etc.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama