Finnair: Zmiana czasu niestraszna

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
19 marca 2012 11:54
1 komentarz
Reklama

Jasne światło może złagodzić objawy wynikające ze zmiany rytmu dobowego lub też całkowicie im zapobiec. Finnair – jako pierwsza linia lotnicza na świecie – wprowadzi w samolotach słuchawki emitujące jasne światło. Do końca kwietnia przewoźnik przeprowadzi test tego innowacyjnego fińskiego urządzenia o nazwie Valkee wśród pasażerów klasy biznesowej na trasie Helsinki-Szanghaj.

Urządzenie Valkee ma na celu poprawę samopoczucia pasażerów dzięki jasnemu światłu wprowadzanemu przez kanał słuchowy i wyrównaniu ilości światła dostarczanego do mózgu do naturalnego poziomu. Pasażerowie będą dzięki temu w mniejszym stopniu odczuwać zmęczenie wywołane zmianą stref czasowych i zaburzeniem rytmu dobowego (tzw. jetlag). Urządzenie Valkee stanowi bezpieczny i naturalny sposób na uzupełnienie energii, a jego małe rozmiary sprawiają, że jest również łatwy w transporcie.- Wprowadzenie słuchawek Valkee z jasnym światłem to jeden ze sposobów na wzbogacenie oferty lotów Finnair o nowe, interesujące doświadczenia. Jako innowacyjne linie lotnicze nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań w celu poprawy samopoczucia i komfortu podróży naszych pasażerów - powiedział Jarkko Konttinen, wiceprezes Finnair ds. globalnej marki i komunikacji marketingowej.

Pasażerowie, którzy chcą wziąć udział w teście urządzenia proszeni są o wypełnienie formularza po skorzystaniu ze słuchawek Valkee według poleceń załogi. Na przykład w przypadku lotu w kierunku wschodnim do Szanghaju należy użyć słuchawek Valkee na około godzinę przed lądowaniem, wtedy, gdy w Szanghaju jest wczesny ranek.

Słuchawki emitujące jasne światło Valkee produkuje fińska firma o tej samej nazwie. Sprzęt został zatwierdzony jako wyrób medyczny klasy II(a) i otrzymał certyfikat CE. Po zakończeniu etapu testowego słuchawki Valkee zostaną dodane do oferty handlowej Finnair.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

humbak 2012-03-19 16:44   
humbak - Profil humbak
Ciekawostka. :o)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama