Norwegian w programie GoldCare

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 marca 2012 10:23
6 komentarzy
Reklama

Linie Norwegian Air Shuttle podpisały dwunastoletnią umowę z Boeingiem dotyczącą serwisu maszyn 787 Dreamliner. Norweski przewoźnik dołączy do programu GoldCare, a także jest pierwszą linią, która zdecydowała się na całkowitą obsługę floty Dreamlinerów poprzez GoldCare MRO.

Norwegian posiada obecnie zamówienia na trzy samoloty Boeing 787 Dreamliner i zobowiązania do leasingu kolejnych trzech.

GoldCare Enterprise to program obsługi technicznej Boeinga, który obejmuje dostawę części, pomoc inżynierską i rozwiązania dotyczące utrzymania samolotów. Sieć GoldCare MRO dodatkowo zapewnia, że amerykański producent zarządza mniejszymi i zaplanowanymi naprawami, które mogą być wykonywane pomiędzy lotami lub w nocy. Norwegian zachowa kontrolę nad wszystkimi czynnościami związanymi z utrzymaniem Dreamlinerów.


- GoldCare to kontynuacja naszej długiej współpracy z tym ważnym klientem - Norwegian korzysta już z systemu Maintenance Performance Toolbox i jest największym klientem naszych programów dla samolotów 737: Component Services i Landing Gear Exchange Programme - powiedział Lou Mancini, wiceprezes Boeing Aviation Services.

- Ponieważ pracujemy z Boeingiem odkąd rozpoczęliśmy loty niemal 10 lat temu, mamy duże oczekiwania i zaufanie podczas przygotowań do wdrożenia Boeingów 787 Dreamliner i obsługi GoldCare - dodał Asgeir Nyseth, dyrektor ds. operacyjnych Norwegian Air Shuttle.

GoldCare jest systemem Boeinga, który obejmuje globalny zespół techników MRO (utrzymanie, naprawy i przeglądy samolotów). Jego zaletą są przewidywalne koszty oparte na liczbie wylatanych godzin oraz całodobowe wsparcie umożliwiające najbardziej efektywne wykorzystanie floty samolotów.

Dominik Sipiński
fot. Boeing Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
czapl1997 2012-03-16 19:40   
czapl1997 - Profil czapl1997
Widocznie Norwegian idzie śladami Air Asia
marcinmiko 2012-03-16 18:22   
marcinmiko - Profil marcinmiko
@mietek: a kto powiedział, że mają zamiar je wykorzystywać w Europie? Otworzą pewnie jakieś trasy dalekodystansowe.
piotrek737 2012-03-16 18:17   
piotrek737 - Profil piotrek737
Mietek: Chcą otworzyć połączenia do Stanów i Azji. Planowane na początek są dwie trasy do Nowego Jorku i Bangkoku.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama