Sky Chefs przejmuje catering Finnaira

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 marca 2012 15:22
Reklama

Firma LSG Sky Chefs podpisała z Finnairem porozumienie w sprawie odkupienia spółek Finnair Catering i Finncatering. Przewoźnik z Finlandii nadal będzie kupował jedzenie i napoje od Finnair Catering. Transakcję musi zaakceptować zarząd Lufthansy, do której należy LSG Sky Chefs, i fiński urząd ochrony konkurencji.

- LSG Sky Chefs to jeden z głównych graczy w przemyśle usług lotniczych. Mamy pozytywne doświadczenia z LSG Sky Chefs z innych lotnisk poza Finlandią i to naturalna kontynuacja naszej współpracy - powiedział Anssi Komulainen, wiceprezydent ds. obsługi klienta w Finnairze.- LSG Sky Chefs jest bardzo zadowolone z możliwości rozszerzenia swojej działalności na strategicznie istotny rynek w Finlandii. Catering Finnaira jest dobrze zarządzany, personel jest bardzo profesjonalny, a zakłady produkcyjne są najwyższej klasy - dodał Jochen Muller, członek rady nadzorczej LSG Sky Chefs odpowiedzialny za sprawy operacyjne.

W 2010 r. Finnair Catering i Finncatering łącznie osiągnęły sprzedaż na poziomie 80 mln euro. Obydwie firmy zatrudniają łącznie ok. 650 osób, a LSG Sky Chefs nie planuje zwolnień. 

LSG Sky Chefs to jeden z dwóch największych dostawców usług lotniczych. Dziedziny działalność firmy to m.in. catering, sprzedaż pokładowa, zaopatrzenie pokładów samolotów. Spółka współpracuje z ok. 300 liniami na całym świecie. W 2010 r. cała grupa LSG Sky Chefs osiągnęły łączny dochód w wysokości ok. 2,2 mld euro.

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama