Prezentacja Chopin Airport City

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
12 marca 2012 11:31
13 komentarzy
Reklama

Porty Lotnicze rozpoczęły realizację projektu Chopin Airport City, pierwszego miasteczka lotniskowego w Polsce, które w ciągu 10 lat powstanie na powierzchni 22,5 ha w pobliżu Terminala A Lotniska Chopina. Projekt parku biznesowego z funkcjami rekreacyjnymi i rozrywkowymi został zaprezentowany w ubiegłym tygodniu podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości MIPIM w Cannes i już zyskał uznanie branży.Projekt, zakładający przekształcenie terenów zlokalizowanych przy lotnisku w nowoczesną dzielnicę biznesową ma już za sobą debiut na arenie międzynarodowej. Chopin Airport City został przedstawiony branży nieruchomości podczas 23. edycji targów MIPIM, w Cannes.

- Nasz udział, w największych tego rodzaju targach na świecie, okazał się sukcesem - mówi Michał Marzec, dyrektor Portów Lotniczych. - Odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z inwestorami i deweloperami, którzy wykazali bardzo duże zainteresowanie naszym projektem. Nawiązaliśmy wiele ważnych, z punktu widzenia realizacji inwestycji, kontaktów. To dobry początek dla Chopin Airport City – podsumowuje Marzec.

Chopin Airport City będzie zlokalizowane w Warszawie, która - według najnowszego raportu firmy CB Richard Ellis (z 2012 r.) - zajmuje obecnie drugie miejsce wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji pod inwestycje w nieruchomości w Europie i jest lepsza pod tym względem nawet od Paryża, Berlina czy Monachium.Biznesowa koncepcja miasteczka wiąże się z przygotowaniem odpowiedniej infrastruktury biurowo-konferencyjnej, która będzie reprezentować światowy poziom i spełniać oczekiwania wymagających klientów. W ramach projektu zostanie udostępnione 165 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Powstanie 16 wysokiej klasy biurowców klasy A, w których znajdą się nowoczesne biura, sale konferencyjne i powierzchnia handlowa.

Już dziś dobiegają końca prace przy inwestycjach, które uzupełnią infrastrukturę Chopin Airport City. W 2013 roku zostaną oddane do użytku dwa nowe hotele - 5* Marriott Renaissance oraz sąsiadujący z miasteczkiem lotniskowym 2* Hampton by Hilton. W bezpośrednim sąsiedztwie Terminalu A Lotniska Chopina znajduje się także 4* Courtyard by Marriott.Chopin Airport City będzie doskonale skomunikowane z centrum Warszawy i całą Polską. Na terenie miasteczka już wkrótce uruchomiona zostanie linia kolejowa z podziemną stacją. Dobiega również końca budowa systemu dróg ekspresowych wokół lotniska, które pozwolą szybko i wygodnie dotrzeć do Chopin Airport City od południa i z zachodu.Warta podkreślenia jest także rekreacyjna funkcja miasteczka, w którą wpisują się tereny zielone. Wyróżnikiem kompleksu będzie przestronny park z usytuowanym centralnie publicznym placem, na którym znajdą się restauracje, kluby fitness czy galerie. Park będzie służył zarówno pracownikom kompleksu, pasażerom lotniska, turystom jak i mieszkańcom Warszawy.

Dzięki nowatorskiemu połączeniu koncepcji komercyjnego zagospodarowania terenu z kreatywnym podejściem do wykorzystania przestrzeni publicznej, kompleks stanie się unikalną formą urbanistyczną i jednym z nowych symboli miasta.Chopin Airport City w liczbach:
  • Całkowita powierzchnia projektu – 22,5 ha
  • Powierzchnia pod zabudowę – 10 ha
  • Liczba budynków o przeznaczeniu biurowym z funkcjami uzupełniającymi - 16
  • Powierzchnia użytkowa budynków – ponad 165 000 m²
  • Wysokość zabudowy – 25 - 40 m (3-8 kondygnacji)
  • Powierzchnia piętra - 800 – 2 000 m²
  • Miejsca parkingowe - co najmniej 1 miejsce na 50 m² wynajętej powierzchni
Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_02c8b 2012-03-25 22:03   
gosc_02c8b - Profil gosc_02c8b
gosc_47e99: co ty piszesz za glupoty? Kurz, spaliny osadzaja sie gdzies? Mam kogos bliskiego na Reinickendorf przy Kurt Schumacher Platz gdzie nad glowa jest zejscie na pasy Tegel i halas jest, ale kurz, do tego tlusty??? Cos jarales dzis chyba :)))
gosc_47e99 2012-03-25 21:34   
gosc_47e99 - Profil gosc_47e99
Inaczej niz w Niemczech... tu w Kolonii, Berlinie, Frankfurcie czy Düsseldorfie protestuja mieszkancy aby od 22-6 byl calkowity zakaz lotow nocnych, bo halas jest bardzo uciazliwy. Jako Airport-City nadaja sie do biurowcow, a nie mieszkania .. widac to np w Berlinie-Tegel. Te spaliny samolotow osadzaja sie na oknach, drzewach, jest to poprostu tlusty kurz.. zatem dziekuje za mieszkanie w poblizu lotniska....
pcharasz 2012-03-15 00:51   
pcharasz - Profil pcharasz
gosc_3b513, no cóż, krajówki zawsze można przenieść na Bemowo! Pas startowy ma 1300m, spokojnie wystarczy, a i dojazd do miasta dobry :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama