Kolejny incydent Manx2.com

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 marca 2012 17:53
3 komentarze
Reklama

Samolot BAe Jetstream 31 wykonujący lot dla linii Manx2.com miał wypadek podczas lądowania na lotnisku Ronaldsway na Wyspie Man. Po przyziemieniu schowało się prawe główne podwozie, a samolot zjechał z pasa startowego na trawę. Nikomu nic się nie stało, ale poważnie uszkodzone jest skrzydło i silnik maszyny.

Na pokładzie 19-miejscowego samolotu turbośmigłowego należącego do Links Air było 12 pasażerów i 2 członków załogi. Maszyna o znakach rejestracyjnych G-CCPW wykonywała rejs NM 309 z Leeds na Wyspę Man.

To już drugi wypadek samolotu operującego dla Manx2.com w ciągu nieco ponad roku. W lutym 2011 Fairchild Swearingen Metro III należący do Flightline BCN rozbił się podczas lądowania na lotnisku w Cork. Zginęło czterech z dziesięciu pasażerów oraz dwóch członków załogi. Piloci próbowali lądować pomimo gęstej mgły ograniczającej widzialność poniżej minimum.

Manx2.com to tzw. wirtualna linia lotnicza. Przewoźnik nie posiada własnych samolotów, lecz kontraktuje inne linie na swoje trasy. Loty Manx2.com łączą głównie niewielkie lotniska regionalne w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Siedziba linii znajduje się na położonej na Morzu Irlandzkim Wyspie Man. Obecnie dla Manx2.com lata m.in. Links Air (samoloty BAe Jetstream 31) i FLM Aviation (Dornier Do-228). Łącznie dla Manx2.com lata siedem maszyn.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
flybe 2012-03-11 22:48   
flybe - Profil flybe
Manx2.com najprawdopodobniej straci brytyjski certyfikat przewoźnika lotniczego.
ziberro 2012-03-11 18:19   
ziberro - Profil ziberro
Okej, zatem post do usunięcia.
ziberro 2012-03-11 18:03   
ziberro - Profil ziberro
"Siedziba linii znajduje się na położonej u wybrzeży Francji Wyspie Man". Trochę wstyd nie odróżniać Man od Jersey... Komentarz moderatora: ziberro, nasz błąd. Dziękujemy za podpowiedź.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama