Lufthansa: Przyglądamy się, bez planów

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
09 marca 2012 13:02
7 komentarzy
Reklama

Lufthansa jest zainteresowana rynkiem w Europie Środkowej i Wschodniej, ale nie planuje inwestycji w nowych przewoźników. Tak wynika z wypowiedzi Jensa Bischofa, członka zarządu niemieckiej linii odpowiedzialnego za sprzedaż i zyski, której udzielił Pasazer.com w trakcie targów turystycznych ITB Berlin.

- Przyglądamy się bardzo uważnie rozwojowi sytuacji, ale na tę chwilę nie mamy konkretnych i pewnych planów i środków dotyczących zakupu linii lotniczych - powiedział Bischof. - Serce Europy, ale także wschodnia część, są dla nas szczególnie interesujące, bo to obszary dynamicznego rozwoju - dodał.

Członek zarządu niemieckiej linii powiedział nam, że uważa, że grupa Lufthansa ma silną pozycję w regionie dzięki lotom Lufthansy, Lufthansy Regional i Austrian Airlines i partnerów koncernu.- Lufthansa jest wystarczająco silna, by podjąć aktywność, ale nie musi tego robić. Działamy racjonalnie, oceniając nasze kroki strategicznie - powiedział Bischof, odmawiając jednak jednoznacznego komentarza na temat zainteresowania niemieckiej linii udziałem w prywatyzacji LOT-u.Niemiecki koncern jest uważany za jednego z potencjalnych inwestorów w trakcie prywatyzacji LOT-u. Jednak przedstawiciele Lufthansy, m.in. jej dyrektor generalny w Polsce, wielokrotnie podkreślali już, że przewoźnik na tę chwilę nie planuje kolejnych zakupów.

Wiele osób obawia się marginalizacji LOT-u, gdyby przejęłą go Lufthansa. Inni uważają, że byłaby to szansa na stworzenie silnego regionalnego hubu. Jednak nawet gdyby Lufthansa postanowiła wziąć udział w prywatyzacji LOT-u, to nie wiadomo, czy w obawie przed monopolizacją rynku w regionie transakcji nie zablokowałaby Komisja Europejska.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_22a3b 2012-03-17 13:02   
gosc_22a3b - Profil gosc_22a3b
dosc dziwny artykul w polaczeniu z informacja ze austrian z koncem marca przestanie latac, bo jest bankrutem. siatke polaczen ma zaczac obslugiwac tyrolian, poniedwaz tam sa tansi pracownicy..
gosc_7ed66 2012-03-12 02:40   
gosc_7ed66 - Profil gosc_7ed66
A ja bym sie chcial dowiedziec dlaczego ta firme w ogole trzeba prywatyzowac? Dlaczego nie mozna jej zreorganizowac i czerpac z niej zyski ktore by zasilily budzet. Za niedlugo w tym kraju wszystko bedzie prywatne...
gburian 2012-03-09 23:00   
gburian - Profil gburian
Plan LH jest taki ... czekamy czekamy ......
pkt 1 . jak zdechnie samo to nie musimy kupować bo i tak mamy rynek
pkt 2. a jak nie zdechnie do zwiększymy oferowanie i wtedy....pkt.1
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama