Rzeszów: 34% wzrost ruchu w lutym

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
06 marca 2012 12:07
10 komentarzy
Reklama

36,6 procent - o tyle wzrósł ruch pasażerski na lotnisku Rzeszów-Jasionka w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W lutym 2012 roku odprawiono 33 tys. podróżnych - w porównaniu z 24 tys. w lutym zeszłego roku oznacza to skok o ponad 34 procent w relacji miesiąc do miesiąca.

Mroźna zima przyniosła nam pozytywne wiadomości, a rosnące statystyki niezwykle nas cieszą. Wzrost, jaki notujemy obecnie jest również przekonującym dowodem na to, że nasze inwestycje w infrastrukturę, a szczególnie nowy terminalpasażerski, mają swoje uzasadnienie, bowiem obecny poziom ruchu pasażerskiego zbliża nas dogranicznych możliwości przepustowych – podkreśla Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka".
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_de4d3 2012-03-12 22:36   
gosc_de4d3 - Profil gosc_de4d3
Tylko pogratulować niezłego wyniku. Aby jednak nadal utrzymać takie tempo wzrostu, potrzebne będą nowe połączenia na wiosnę i w sezonie letnim. Na razie to otwierają się one na innych lotniskach, a o Rzeszowie ani słychu. W tym momencie, niestety, Rzeszów traci znaczną część pasażerów na rzecz innych portów, szczególnie Krakowa, z powodu zbyt kiepskiej siatki połączeń.
gosc_cbed0 2012-03-08 14:12   
gosc_cbed0 - Profil gosc_cbed0
I co z tego, że Lublin ma kilka zabytków więcej - myślisz, że ludzie w innych krajach wiedzą co to Lublin? Kto ci tam przyleci, pare żydów i nic wiecej - reszta to emigracja.
W Lublinie byłem raz, przejazdem i jakoś nie miałem ochoty się zatrzymać nawet.
mietek 2012-03-07 10:21   
mietek - Profil mietek
Czy Lublin jest ładniejszy od Rzeszowa 10 razy to bym polemizował, a poza tym wydaje mi się, że ruch turystyczny do RZE jest znikomy. Poza tym do Lublina najpierw musi zacząć coś latać, bo póki co to tylko gołębie będą srały;-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama