Boeing podpisuje umowę z COMAC-iem

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
06 marca 2012 18:42
Reklama

Dziś (6.03) w Pekinie Commercial Corporation of China Aircraft Ltd (COMAC) oraz Boeing podpisali umowę o współpracy w obszarach lotnictwa. Jest to pierwsza umowa współpracy pomiędzy COMAC-iem, który jest producentem samolotów ARJ21-700 i C919 oraz Boeingiem, który w tym roku obchodził swoje 40-lecie obecności na chińskim rynku.

- Dzięki tej umowie Boeing i COMAC będą współpracować w celu dalszego i trwałego wzrostu gospodarczego dla szybko rozwijającego się rynku chińskiego lotnictwa. Nasze nowe centrum technologii pokazuje, że obie firmy, konkurując ze sobą w branży, mogą być partnerem w zakresie najważniejszych wyzwań lotnictwa, które nie mogą być rozwiązane samodzielnie przez jedną firmę - powiedział Jim Albaugh, prezes Boeing Commercial Airplanes.W ramach umowy obie firmy utworzą w Pekinie centrum Boeing-COMAC Aviation Energy Conservation and Emissions Reductions Technology Centre, które będzie wspierać projekty badawcze w celu zwiększania oszczędności paliwa oraz zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych. Centrum będzie finansowane przez obydwie spółki. Producenci samolotów zgodzili się również na coroczne wymiany prognoz rynku lotniczego.

- COMAC ma przyjemność rozpocząć współpracę z Boeingiem, aby skutecznie zidentyfikować obszary wzajemnej pomocy w przyszłych przedsięwzięciach. Obie firmy mają określone zalety, które w połączeniu zwiększą konkurencyjność naszych samolotów, jak i odpowiednich programów przedsiębiorstwa jako całości - powiedział Qingwei Zhang, prezes COMAC.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama