Iberia: Nie koniec strajków

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 marca 2012 19:49
1 komentarz
Reklama

Związek zawodowy pilotów SEPLA w hiszpańskiej linii Iberia zapowiada kolejne strajki. Utrudnienia mają potrwać łącznie przez 24 dni w marcu, kwietniu i maju.

Piloci hiszpańskiego przewoźnika protestują przeciwko utworzeniu nowej linii, Iberia Express. Na bazie tej spółki Iberia chce zrestrukturyzować siatkę lotów krajowych i europejskich oraz poprawić wynik finansowy. Piloci ze związku SEPLA uważają, że będzie to prowadzić do pogorszenia ich warunków pracy. Iberia Express ma wystartować 25 marca z flotą czterech Airbusów A320.

SEPLA poinformowała, że zapowiedź kolejnych strajków jest skutkiem odmowy rozmów ze strony przewoźnika. 24 dni protestów mają objąć m.in. okres świąt wielkanocnych, kiedy ruch lotniczy jest wzmożony.Od początku 2012 r. SEPLA protestowała już przez 12 dni, m.in. w styczniu i pod koniec lutego. Iberia informuje, że każdy dzień strajku przynosi straty w wysokości ok. 3 mln euro.

Hiszpański przewoźnik uznał zapowiedź SEPL-i za nielegalną i zapowiedział, że podejmie wszystkie możliwe kroki prawne, by zapobiec strajkowi. Linia lotnicza chce zaapelować do rządu Hiszpanii, by ponownie wydał dekret zmuszający pracowników przewoźnika do zapewnienia określonego poziomu lotów.

Jeden ze związków zawodowych personelu pokładowego, STAVLA, dołączy do protestu pilotów. Do tej pory zrzeszenia stewardess i stewardów powstrzymywały się przed bezpośrednim wsparciem strajkujących, choć podzielały ich obawy.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

mietek 2012-03-06 12:32   
mietek - Profil mietek
Jak tak dalej pójdzie to ich wszystkich wywalą doprowadzając linię do bankructwa.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama