ATR nagrodzony za nową kabinę

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
03 marca 2012 15:26
4 komentarze
Reklama

Kabina Armonia, instalowana w najnowszych samolotach ATR serii -600 otrzymała nagrodę Good Design Award w kategorii transport. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w USA w dziedzinie designu i grafiki przyznawane przez Muzeum Architektury i Designu Chicago Athenaeum.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego ważnego uznania przyznanego dla kabiny Armonia. Opatentowana konstrukcja ma wiele zalet, takich jak elegancki nowoczesny wystrój oraz zwiększoną wytrzymałość, ale najważniejszą jest to, że oferuje pasażerom nowy wymiar komfortu podróży - powiedział Filippo Bagnato, prezes ATR.

Nagroda Good Design Award została założona w Chicago w 1950 roku przez czterech architektów: Eero Saarinena, Edgara Kaufmanna oraz małżeństwo Charlesa i Ray Eames. Jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych corocznych nagród w dziedzinie projektowania i grafiki.

Prestiżowe nagrody wybierane są co roku przez Chicago Athenaeum - Muzeum Architektury i Designu we współpracy z Europejskim Centrum Architektury, Sztuki i Designu. Jury nagrody składa się przede wszystkim z projektantów i architektów.- Cieszymy się, że współpracując z firmą ATR mogliśmy wnieść nasze prawie czterdziestoletnie doświadczenie w tej branży. Dodatkowo jesteśmy zadowoleni, że nasza firma przyczynia się do ustanawiania nowych standardów przez samoloty ATR serii -600 wśród innych maszyn regionalnych - powiedział Fabrizio Giugiaro, wiceprezes Giugiaro Design.

Wystrój kabiny "Armonia" został opracowany przez włoski dom projektowy "Giugiaro Design". Wnętrze posiada smukłe, ergonomiczne fotele zaprojektowane tak, aby zapewniały jak najwięcej miejsca i wygody. Zmienione zostały również schowki na bagaż podręczny, pojawiły się nowe panele boczne, a także zmienne i bardziej oszczędne oświetlenie LED.

Piotr Bożyk
Fot. ATR Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
hariko 2012-03-05 09:43   
hariko - Profil hariko
bardzo estetyczna kabina trzeba przyznac...tylko kto to bedzie czyscil po kazdym rejsie???LOL
b747400er 2012-03-04 04:57   
b747400er - Profil b747400er
Rzeczywiscie spore postepy zrobili, ale do tego co oferuje EJet czy Q400, a nawet CRJ to jeszcze bardzo daleko.
gosc_89c41 2012-03-03 17:00   
gosc_89c41 - Profil gosc_89c41
Ray była żoną Charlesa a nie bratem :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama