Chopin Airport City na targach w Cannes

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
02 marca 2012 11:32
1 komentarz
Reklama

Projekt pierwszego w Polsce lotniskowego miasteczka biznesowego - Chopin Airport City, którego inicjatorem jest Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” - zostanie zaprezentowany podczas targów branży nieruchomości MIPIM w Cannes.

Projekt Chopin Airport City wszedł już w fazę realizacji. Prace nad koncepcją urbanistyczno – architektoniczną i modelem biznesowym przedsięwzięcia dobiegają końca. Po raz pierwszy zostanie on zaprezentowany międzynarodowej widowni podczas dorocznych targów MIPIM, które będą się odbywać od 6 do 9 marca w Cannes we Francji. Porty Lotnicze będą promować swój nowatorski projekt na stoisku Miasta Stołecznego Warszawy.

Celem wyjazdu do Francji jest zainteresowanie potencjalnych inwestorów wyjątkowym projektem, a także nawiązanie kontaktów biznesowych – powiedział Michał Marzec, dyrektor PPL. – To będzie pierwsza okazja, by zaprezentować projekt branży nieruchomości i ocenić zainteresowanie inwestycją - dodaje.Chopin Airport City to pierwsze miasteczko lotniskowe, które ma powstać w Polsce. Koncepcja PPL wpisuje się w światowy trend polegający na tworzeniu wokół lotnisk nowych form urbanistycznych o charakterze komercyjnym. Powstanie pierwszego polskiego miasteczka zakłada przekształcenie terenów, o powierzchni 22,5 ha, zlokalizowanych przy Terminalu Lotniska Chopina, w nowoczesną dzielnicę biznesową dostępną także dla mieszkańców Warszawy.

W ramach przedsięwzięcia do użytku zostanie oddane 165 tys. mkw. powierzchni. Powstanie 16 wysokiej klasy biurowców klasy A, tworzących park biznesowy, w którym znajdą się nowoczesne biura, sale konferencyjne, powierzchnia handlowa. Infrastrukturę Chopin Airport City uzupełnią obiekty hotelowe – istniejący Courtyard by Marriott oraz dwa nowe hotele, które zostaną oddane do użytku w 2013 roku - 5* Reneissance by Marriott oraz 2* Hampton by Hilton.

Pierwsze w Polsce miasteczko lotniskowe będzie posiadało także funkcję rekreacyjną, z której będą mogli korzystać nie tylko pasażerowie lotniska czy pracownicy parku biznesowego, ale także mieszkańcy Warszawy. Wyróżnikiem kompleksu będzie przestronny park z usytuowanym centralnie publicznym placem, na którym znajdą się restauracje, kluby fitness czy galerie.

Zakładająca dodatkową poza lotniczą działalność, koncepcja airport city jest wdrażana na całym świecie.

Fot. Chopin Airport City
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

mefex 2012-03-03 18:19   
mefex - Profil mefex
Koncepcyjnie wygląda pięknie. Oby się udało!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama