Air Berlin: Rekord wydajności paliwowej

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
29 lutego 2012 19:06
4 komentarze
Reklama

Linia Air Berlin ustanowiła na koniec 2011 roku nowy rekord. Zużywając 3,5 litra paliwa na 100 pasażerokilometrów (pkm), przewoźnik zwiększył swoją wydajność paliwową o kolejnych 1,5%, zużywając tym samym mniej paliwa w przeliczeniu na jeden transport lotniczy niż inni przewoźnicy sieciowi w Europie.

- Ochrona środowiska stała się jednym z kryteriów konkurencyjności - powiedział podczas prezentacji w Düsseldorfie Hartmut Mehdorn, prezes Air Berlin. - Oszczędne obchodzenie się z zasobami pozwala długofalowo obniżyć koszty i polepszyć bilans środowiskowy. W oczach klientów jest to wkład w tworzenie wartości dodanej, który airberlin pragnie dalej rozbudowywać - dodał.


Od lewej: Christoph Blume, prezes lotniska w Düsseldorfie
oraz Hartmut Mehdorn, prezes Air Berlin


W ciągu całego 2011 roku zaoszczędzono niemal 19,8 tys. ton paliwa, dzięki czemu udało się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o ponad 62 tys. ton. Ten rekordowy wynik jest rezultatem wewnętrznych działań przedsiębiorstwa. Szczególny wpływ na zwiększenie oszczędności paliwa miały działania umożliwiające uzyskanie jeszcze dokładniejszych i aktualniejszych informacji na temat pogody, temperatury i przebiegu lotu. Optymalizacja samolotów turbośmigłowych i odrzutowych oraz przemyślane rozmieszczanie ładunków również pomogły zmniejszyć zużycie paliwa. Przewoźnikowi udało się także wyznaczyć z liniami partnerskimi standardy dotyczące czyszczenia napędów i tym samym zintensyfikować działania na rzecz ochrony środowiska.

W transporcie lotniczym, paliwo jest jednym z czynników powodujących największy wzrost kosztów. Oszczędności w tym obszarze mają więc ogromne znaczenie. W ten sposób ochrona środowiska stała się najważniejszym priorytetem Air Berlin. Celem przewoźnika na rok 2012 jest zmniejszenie zużycia paliwa do 3,4 litra na 100 pasażerokilometrów, co umożliwiłoby redukcję emisji CO2 o kolejnych 100 000 ton.

Fot. airberlin Media
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
piotrek737 2012-03-01 14:53   
piotrek737 - Profil piotrek737
Tomek, olo i inni tak podpisał Air Berlin w swoim serwisie prasowym więc może ich się czepiajcie? Skąd mam wiedzieć jak się Panie nazywają i dlaczego to ma być problem portalu? Raczej linia powinna się tego wstydzić...
olo 2012-03-01 14:18   
olo - Profil olo
no a dziewczyny to powietrze, oj nieladnie
gosc_40c07 2012-03-01 10:11   
gosc_40c07 - Profil gosc_40c07
No jak przegięcie. Te panie robią tu za kwiatek. To jak ma wyglądać podpis na foto z konferencji? Od lewej: Kwiatek, szklanka, krzesło, prezes, dyrektor, filiżanka, kierownik, kwiatek? :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama