China Southern: Z Londynu do Guangzhou

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
27 lutego 2012 13:02
9 komentarzy
Reklama

Linie China Southern Airlines uruchomią połączenie z Guangzhou do Londynu Heathrow. Pierwszy rejs na nowej trasie został zaplanowany na 6 czerwca 2012 roku.
Loty będą się odbywały trzy razy w tygodniu, a obsługiwane będą samolotem Airbus A330-200. Chiński przewoźnik będzie korzystał z Terminala 4 na lotnisku Heathrow, z którego rejsy obsługują linie lotnicze zrzeszone w sojuszy SkyTeam.China Southern Airlines oferuje już od kilku lat loty z Amsterdamu, Moskwy oraz Paryża do Guangzhou. Do Londynu zawita po ponad 8 latach negocjacji oraz oczekiwania na wolne sloty (okienko czasowe startu lub lądowania samolotu na danym lotnisku). Port lotniczy Heathrow objęty jest surowymi restrykcjami w ilości obsługiwanego ruchu lotniczego - już teraz wykorzystuje 99% swoich możliwości. Według znawców rynku wpływa to bardzo negatywnie na rozwój ekonomiczny i gospodarczy Wielkiej Brytanii. Brak nowych tras do krajów intensywnie rozwijających się, jak np. Chiny, powoduje ograniczenia w kontaktach biznesowych. Najwięksi europejscy rywale Heathrow - Amsterdam, Paryż czy Frankfurt - w swojej siatce połączeń posiadają bezpośrednie loty do m.in Pekinu, Szanghaju, Guangzhou, Hangzhou, Chengdu, Qingdao, Shenyang, Nankinu, Wuhan czy Xiamen. Z Londynu polecimy obecnie tylko do Pekinu, Szanghaju a także Hong Kongu.

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pcharasz 2012-02-28 22:39   
pcharasz - Profil pcharasz
Ehh, Anglicy chyba rzeczywiście mają wielkie sentymenty do czasów, kiedy byli mocarstwem i należeli do "Wielkiej" Brytanii. Mieszkając w Zjednoczonym Królestwie, często spotykałem się z opinią Anglików, że już dawno powinni wymazać z nazwy słowo "Wielka" ;) Natomiast my wiemy lepiej od nich, że Hong-Kong jest częścią ChRL od 15 lat. Rozumiem powody, dla których można by nie uwzględniać Hong-Kongu, natomiast z Polskiej perspektywy jednak wydaje się to właściwe. Ale, jak już napisałem, to tylko takie czepianie się z mojej strony, bo nie zmienia to faktu że Londyn, biorąc pod uwagę swoje znaczenie gospodarcze i polityczne, ma naprawdę niewiele połączeń z Chinami.
aynis 2012-02-28 21:36   
aynis - Profil aynis
Owszem, tylko Anglicy dalej uważają HK bardziej za swoje terytorium niż to należącego do Chin "kontynentalnych" i sami tak piszą, że wg. nich można do Chin polecieć tylko do Pekinu i Szanghaju
pcharasz 2012-02-28 21:25   
pcharasz - Profil pcharasz
"Z Londynu polecimy obecnie tylko do Pekinu oraz Szanghaju." Czepiam się, ale Pani redaktor, jest jeszcze Hong-Kong obsługiwany przez 5 różnych linii lotniczych - jakieś 60 połączeń tygodniowo, trudno przegapić ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama