Air Poland poza grupą Air Italy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 lutego 2012 17:33
40 komentarzy
Reklama

Air Poland nie posiada już żadnych związków kapitałowych z Air Italy. 11 lutego całościowy pakiet akcji przejął Swiss Capital Holding.

Od ubiegłego roku linie Air Italy po przejęciu Meridiany stopniowo koncentrowały się na wzmacnianiu pozycji na rynku włoskim. W tym samym czasie Swiss Capital Holding A.G. wyraził swoje zainteresowanie rynkiem przewozów lotniczych w Europie i na Bliskim Wschodzie.

- Głównym inwestorem w założonym w 2008 roku SCH Swiss Capital Holding AG jest członek rodziny królewskiej emiratu Katar, szejk Khalifa Bin Fahed Al Thani. Inwestycję w sektor lotniczy traktujemy jako długoterminową, w różnych regionach – między innymi na Bliskim Wschodzie i w Afganistanie. W tym celu utworzyliśmy holding o nazwie Trans European Airways Group - powiedział William Trevor Carter, prezes SCH Swiss Capital Holding.Pierwszą decyzją nowego udziałowca Air Poland było podniesienie kapitału zakładowego o 11,5 miliona złotych, co umożliwi pozyskanie samolotu szerokokadłubowego oraz dodatkowego Boeinga 737 – 800.

- Nadal zamierzamy rozwijać naszą ofertę dla najlepszych polskich biur podróży, koncentrując nasze wysiłki na wysokiej jakości usług, punktualności, bezpieczeństwie i satysfakcji pasażera. To już piąty rok naszej obecności na polskim rynku, co jest swoistym rekordem. Nasza wieloletnia obecność gwarantuje stabilność i przewidywalność Air Poland jako partnera w biznesie. Zamierzamy spożytkować naszą wiedzę i doświadczenie zgromadzone przez te lata na innych segmentach rynku - powiedział Mariusz Szpikowski, prezes zarządu Air Poland.

Dominik Sipiński
fot. Air Poland
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
ktgracz 2012-02-27 18:22   
ktgracz - Profil ktgracz
kubab222: dlaczego masakra? Ich dwa A320 mają 11lat, a taki Enterek B738 oba po 13lat, a te stare B734 tak 18lat (skrajnie /-2lata). Może Enter je jakoś specjalnie dobiera, ocenia zużycie, liczy ilość cykli, ale te ich staruszki muszą się niestety sypać (sezon letni) częściej niż 3-4-5-10 latki. Ratuje ich (zobaczymy ich drugi sezon letni) liczebność floty i animatorzy na pokładzie, zostaje więc życzyć niezawodności TUIfly i wreszcie jakiegoś szerokokadłubowca na trasy powyżej 6h lotu. Tego Air Memphis obawiałbym się z innego (link) powodu ;0)
zobacz link
mietek 2012-02-27 13:22   
mietek - Profil mietek
Razem z tym co się właśnie maluje?
gosc_e5174 2012-02-27 10:22   
gosc_e5174 - Profil gosc_e5174
flota entera to obecnie 6 x 734 i 2 x 738
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama