×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Poland poza grupą Air Italy
Air Poland nie posiada już żadnych związków kapitałowych z Air Italy. 11 lutego całościowy pakiet akcji przejął Swiss Capital Holding.

Od ubiegłego roku linie Air Italy po przejęciu Meridiany stopniowo koncentrowały się na wzmacnianiu pozycji na rynku włoskim. W tym samym czasie Swiss Capital Holding A.G. wyraził swoje zainteresowanie rynkiem przewozów lotniczych w Europie i na Bliskim Wschodzie.

 - Głównym inwestorem w założonym w 2008 roku SCH Swiss Capital Holding AG jest członek rodziny królewskiej emiratu Katar, szejk Khalifa Bin Fahed Al Thani. Inwestycję w sektor lotniczy traktujemy jako długoterminową, w różnych regionach – między innymi na Bliskim Wschodzie i w Afganistanie. W tym celu utworzyliśmy holding o nazwie Trans European Airways Group - powiedział William Trevor Carter, prezes SCH Swiss Capital Holding.Pierwszą decyzją nowego udziałowca Air Poland było podniesienie kapitału zakładowego o 11,5 miliona złotych, co umożliwi pozyskanie samolotu szerokokadłubowego oraz dodatkowego Boeinga 737 – 800.

- Nadal zamierzamy rozwijać naszą ofertę dla najlepszych polskich biur podróży, koncentrując nasze wysiłki na wysokiej jakości usług, punktualności, bezpieczeństwie i satysfakcji pasażera. To już piąty rok naszej obecności na polskim rynku, co jest swoistym rekordem. Nasza wieloletnia obecność gwarantuje stabilność i przewidywalność Air Poland jako partnera w biznesie. Zamierzamy spożytkować naszą wiedzę i doświadczenie zgromadzone przez te lata na innych segmentach rynku - powiedział Mariusz Szpikowski, prezes zarządu Air Poland.

Dominik Sipiński
fot. Air Poland
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie