Wrocław: Dzień otwarty na lotnisku

24 lutego 2012 14:17
19 komentarzy
Reklama

W najbliższą sobotę (25.02) Port Lotniczy Wrocław zaprasza na dzień otwarty nowego terminalu.

– Chcemy, żeby wszyscy mieli okazję zobaczyć lotnisko w nowej odsłonie, jeszcze zanim obsłużymy pierwszy samolot. Dlatego w ten jeden, wyjątkowy dzień zapraszamy mieszkańców całego regionu, żeby odkryli sekrety tego obiektu
– mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Zwiedzający będą mogli zwiedzić nowy obiekt od 11.00 do 19.00. Dla przybyłych gości władze portu przygotowały wiele atrakcji.

Uruchomione zostaną specjalne punkty informacyjne, przy których pracownicy lotniska odpowiedzą na pytania odwiedzających. Dodatkowo o swojej pracy opowiedzą również funkcjonariusze Izby Celnej, Straży Granicznej i Policji. Na ich stoiskach promocyjnych i informacyjnych wszyscy zwiedzający będą mogli m.in. zobaczyć pokaz tresury psów służbowych czy wykorzystywany w codziennej pracy sprzęt.W nowym terminalu pojawią się również stanowiska touroperatorów, którzy będą sprzedawali swoją ofertę wycieczek z Wrocławia. Każdy kto w dniach 25-27 lutego kupi wycieczkę w dowolnym biurze podróży na terenie całej Polski z wylotem z Wrocławia w okresie od 28.02 – do 31.10.2012, otrzyma parking na lotnisku za 1 zł .

Dodatkowo zwiedzający będą mieli również okazję wziąć udział w licznych konkursach, skorzystać z symulatorów lotów oraz oglądnąć mecze pokazowe gry badmintona zawodników kadry Polski.

– Na uczestników zabaw czekają atrakcyjne nagrody w postaci biletów lotniczych czy lotniczych gadżetów – zapowiada Monika Półtorzycka-Jon, specjalista ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Z okazji otwarcia nowego terminalu na lotnisku będzie obecny również legnicki Satyrykon, a od 25 lutego przez dwa tygodnie będzie można obejrzeć wystawę plakatów pochodzących ze zbiorów Międzynarodowej Wystawy Satyrykon – Legnica.

Władze portu zadbały również o ułatwienie dojazdu. W trakcie dnia otwartego parking pod nowym terminalem będzie bezpłatny, a pod nowy obiekt będą kursowały z Nowego Dworu specjalne autobusy MPK.

fot. Port Lotniczy Wrocław
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
adamlubin 2012-02-27 22:46   
adamlubin - Profil adamlubin
Byliśmy na otwarciu- terminal robi wrażenie- kolega z strazy granicznej mówił że pewnie nie wczesniej ni z za 2 tygodnie będzie działał. Jednak ogólnie to nie wykończony jeszcze - pomijam remonty we wnetrzach sklepów, ale te rekawy -brak. Jakoś tak to nie dokończone i pewnie bedzie zamieszanie na poczatku. Plus -kącik zabaw dla dzieciaków w hali odlotów- coż za jakis czas przekonamy sie jak to działa.
gosc_020c8 2012-02-26 23:06   
gosc_020c8 - Profil gosc_020c8
Gratulacje dla WRO! O wiele lepszy terminal niż GDN. Odloty i przyloty w jednym scalonym budynku. W Gdańsku niestety przylatujący znowu spotkają się z wiochą tak jak dotychczas (stary terminal). Jak można było coś takiego zaplanować... GDN bez rękawów i pozbawiony hali przylotów to przecież wielka popelina; takie miasto!. No i WRO oraz GDN z tą restauracją "Sami swoi", gdzie żarcie nie przekracza poziomu baru mlecznego, a cena jego jest wyższa niż w 5 gwiazdkowym hotelu.
gosc_0d0fe 2012-02-26 22:02   
gosc_0d0fe - Profil gosc_0d0fe
Trochę zdjęć tutaj, a sala dla dzieci jest w hali odlotów ;-)
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama