Volotea: Z Krakowa do Wenecji

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 lutego 2012 11:25
31 komentarzy
Reklama

Nowa niskokosztowa linia Volotea uruchomi połączenie z Wenecji do Krakowa. Pierwszy rejs odbędzie się 24 kwietnia, a loty będą wykonywane dwa razy w tygodniu.

Od 24 kwietnia do 21 czerwca loty będą odbywać się w środy (wylot z Wenecji o 11:00, z Krakowa o 13:00) i w niedziele (wylot z Wenecji o 6:30, z Krakowa o 8:30). Od 22 czerwca do 30 września przewoźnik będzie latał w poniedziałki i soboty, a od października w czwartki i niedziele. Lot potrwa ok. półtorej godziny.
Oprócz lotów do Krakowa przewoźnik uruchomi także loty krajowe z Wenecji do Brindisi, Cagliari, Olbii, Palermo i Reggio Calabria oraz międzynarodowe do Alicante, Bilbao, Bordeaux, Budapesztu, Malagi, Porto, Salonik oraz Santiago de Compostela.

Volotea to hiszpański przewoźnik stworzony przez założycieli linii Vueling, jednego z największych europejskich przewoźników niskokosztowych. Poza założycielami Carlosem Muñozem i Lázaro Rosem w Volotei jest również były prezes Continental Airlines, Greg Brennemann, ktory pełni funkcję prezesa zarządu hiszpańskiej linii.Pierwsza baza operacyjna Volotei będzie znajdowała się w Wenecji. Przewoźnik będzie korzystał początkowo z trzech samolotów typu Boeing 717 skonfigurowanych dla 125 pasażerów.

- Celem Volotei jest stworzenie nowych i wydajnych połączeń lotniczych pomiędzy małymi i średnimi miastami w Europie, które obecnie są słabo skomunikowane lotami bezpośrednimi - powiedział Carlos Munoz, założyciel i prezes Volotei.

Loty z Krakowa do Wenecji w 2007 r. przez jeden sezon oferowała linia Sky Europe. Od tego czasu nie istniało połączenie lotnicze pomiędzy tymi miastami.

- Cieszymy się z nowego połączenia i kolejnego przewoźnika, który będzie operował z naszego lotniska. Wenecja jest bardzo popularnym kierunkiem, oczekiwanym przez naszych pasażerów. Ten rok zapowiada się znakomicie - to już jedenasty nowy kierunek z Krakowa. W sezonie letnim będziemy oferować pasażerom ponad 70 połączeń regularnych i czarterowych - mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport w rozmowie z Pasazer.com.

Wenecja to już jedenasty w tym roku nowy kierunek z Krakowa. Od ubiegłego tygodnia Ryanair lata do Budapesztu. W sezonie letnim w rozkładzie pojawią się połączenia regularne do Barcelony Girony, Billund, Majorki, Pafos (Ryanair); Dusseldorfu (Lufthansa); Moskwy (Aerofłot); Lwowa (Eurolot); Sztokholmu Arlanda (Norwegian); Wrocławia (OLT Express). Loty do Gdańska i Poznania, oferowane już przez Eurolot, uruchamia OLT Express. W sezonie letnim wracają loty do Aten (LOT), Kijowa (Aerosvit), Helsinek (Finnair) oraz Reykjaviku (Iceland Express oraz nowy przewoźnik w Kraków Airport - WOW Air).

Dominik Sipiński
fot. Biel Gomila Fiol
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
viajero 2012-03-01 17:16   
viajero - Profil viajero
Coś się ruszyło na stronie Volotea! Ciekawe co będzie o tej 20:00? :-)
gosc_4be3d 2012-02-26 12:01   
gosc_4be3d - Profil gosc_4be3d
gosc_68a29 skoro tak ci na swoim źle to nie lataj z Krakowa mało to lotnisk w Polsce. Marna prowokacja:)
gosc_68a29 2012-02-26 08:01   
gosc_68a29 - Profil gosc_68a29
@ gosc_f34e4, nie KRK to moje własne podwórko i wierz mi mam te problemy na co dzień. Nie zanosi się na rychły koniec, Euro2012 będzie obsługiwane w obecnych warunkach.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama