Emirates zapowiada dalszy rozwój

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 marca 2012 23:44
8 komentarzy
Reklama

Thierry Antinori, wiceprezes Emirates ds. sprzedaży, zapowiada, że linia lotnicza ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie dalej się rozwijać - donosi agencja Reuters.

W Paryżu Antinori powiedział, że europejskie linie będą dalej tracić pasażerów na rzecz gwałtownie rozwijających się przewoźników z Bliskiego Wschodu. Emirates będą dalej inwestować w jakość produktu, a zyski linii rosną szybciej niż oferowanie miejsc.

Thierry Antinori do zeszłego roku pracował w Austrian Airlines i miał objąć kierownictwo tej linii. Jednak zrezygnował i przeniósł się do Emirates. Teraz Antinori podkreśla przewagę przewoźników z Bliskiego Wschodu nad europejskimi liniami. W przeciwieństwie do Etihad Airlines, które zainwestowały w Air Berlin, Emirates nie zamierzają przejmować żadnych linii z Europy ani wstępować do sojuszu lotniczego.- Wolimy polegać na naszym produkcie, więc wolimy kupować samoloty niż linie lotnicze - powiedział Antinori. - Sojusze obiecują bezproblemową podróż, ale tak naprawdę dają bezproblemowe kłopoty.

- Lotnictwo stało się strategicznym przemysłem w Dubaju 20 lat temu. W Europie nie jest strategiczne i nie ma znaczenia dla wyników wyborów. Dlatego lobby lotnicze jest niezauważane, inwestycje są blokowane, podatki rosną, a w rezultacie linie lotnicze nie mają nowoczesnych samolotów i oszczędzają na produkcie - dodał Thierry Antinori.

- Nie da się powstrzymać przewoźników z Bliskiego Wschodu, ponieważ są oni w centrum świata, mają najlepszą infrastrukturę i nigdy nie oszczędzają na produkcie - cytuje Antinoriego Reuters.

Dominik Sipiński
fot. Boeing Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2012-03-14 09:20   
mietek - Profil mietek
No ale LH działa bardzo długo i rozwija się systematycznie, a poza tym to Niemcy;-) A EK kupuje tylko nowe samoloty, nie leasinguje, i zamierza wymieniać je po 9 latach. Nie wierze, że nikt nie pompuje w nich sztucznie kasy cały czas.
piotrek737 2012-03-13 17:24   
piotrek737 - Profil piotrek737
mietek: Samolotów można zamówić 200 jak Norweg, 230 jak Lion Air tylko jak te linie wszystkie je odbiorą to pogadamy :) LH obecnie zamówieniu ma około 120 samolotów, a ropy w DE chyba nie ma ;)
gosc_814f6 2012-03-13 16:24   
gosc_814f6 - Profil gosc_814f6
Dochód z ropy emiratu Dubaj to mniej niż 6%. Akurat w tym emiracie nie ma jej zbyt wiele.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama