Problemy ATR-ów OLT Express

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 czerwca 2012 11:04
61 komentarzy
Reklama

W ciągu dwóch dni problemy techniczne miały dwa samoloty ATR wykonujące loty dla OLT Express. W niedzielę (24.6) dwukrotnie na lotnisko w Gdańsku zawracała maszyna SP-KTR, a dziś w Poznaniu awaryjnie lądował ATR należący do hiszpańskiej linii Swift Air.

O zdarzeniu sprzed dwóch dni poinformował nas poprzez platformę "Daj znać" jeden z czytelników Pasazer.com. ATR 42 o znakach rejestracyjnych SP-KTR miał wykonywać rejs z Gdańska do Łodzi. Jednak chwilę po starcie maszyna z powodu usterki technicznej musiała zawrócić na lotnisko.

- O godzinie 20:15 [2 godziny po pierwszej próbie - przyp. red.] wystartowaliśmy ponownie. Po 5 minutach pierwszy oficer ponownie oznajmił, że z tego samego powodu musimy znowu zawrócić na lotnisko w Gdańsku, gdzie wylądowaliśmy po 20:30 - relacjonuje czytelnik.

Rejs do Łodzi został ostatecznie wykonany ATR-em 72 należącym do hiszpańskiej linii Swift Air, który regularnie lata dla OLT Express.Dziś rano w Poznaniu awaryjnie lądował właśnie należący do hiszpańskiej firmy samolot. Przyczyny nie są na razie znane, ale Magdalena Grzybowska, rzeczniczka OLT Express, tłumaczy w portalu TVN Kontakt24, że ich wyjaśnianiem z uwagi na kraj rejestracji samolotu zajmie się hiszpańska komisja. Maszyna wykonywała dziś rejs z Gdańska do Poznania.

OLT Express Regional posiada w swojej flocie dwa własne samoloty ATR 42-300 SP-KTR i SP-KTF w wieku odpowiednio 24 i 21 lat. Regularnie dla linii latają także maszyny należące do Swift Aira z mieszanymi polsko-hiszpańskimi załogami. Jak wynika z informacji zamieszczonych na branżowym forum lotnictwo.net.pl, w ciągu najbliższych dni we flocie linii ma się pojawić kolejny ATR 72, a po paru tygodniach dołączy do niego następny.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wojtek 2012-06-29 15:26   
wojtek - Profil wojtek
Rzeczywiście tak było. Polsko-włoska załoga to skrót myślowy, chodziło o to, że nie tylko z Lotu. A co do Aerosvitu... w OLT też lata 1 CC z Hiszpanii i 1 z OLT - mniej się po prostu nie dało. Nie mniej jednak są to szczegóły, a sens mojego wpisu jest taki, że nie tylko w OLT latają samoloty innych przewoźników w formule wet-lease.
gosc_b1ae3 2012-06-29 13:57   
gosc_b1ae3 - Profil gosc_b1ae3
Wojtku, skoro tak dokładnie pamiętasz te wet-leasy w LOT, to z pewnością wiesz też że włoski samolot miał jednak polskojęzyczną załogę, bo z AIP CC z LOTu, natomiast w samolocie ukraińskim skąłd to 1 CC Aerosvitu i 7CC z LOT.
gosc_636a1 2012-06-29 13:09   
gosc_636a1 - Profil gosc_636a1
Mam wrażenie, że część komentujących jest zmuszana do latania tym OLT, i nieszczęśnicy muszą jakoś odreagować te mrożące krew w żyłach wrażenia.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama