×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Problemy ATR-ów OLT ExpressW ciągu dwóch dni problemy techniczne miały dwa samoloty ATR wykonujące loty dla OLT Express. W niedzielę (24.6) dwukrotnie na lotnisko w Gdańsku zawracała maszyna SP-KTR, a dziś w Poznaniu awaryjnie lądował ATR należący do hiszpańskiej linii Swift Air.

O zdarzeniu sprzed dwóch dni poinformował nas poprzez platformę "Daj znać" jeden z czytelników Pasazer.com. ATR 42 o znakach rejestracyjnych SP-KTR miał wykonywać rejs z Gdańska do Łodzi. Jednak chwilę po starcie maszyna z powodu usterki technicznej musiała zawrócić na lotnisko. 

- O godzinie 20:15 [2 godziny po pierwszej próbie - przyp. red.] wystartowaliśmy ponownie. Po 5 minutach pierwszy oficer ponownie oznajmił, że z tego samego powodu musimy znowu zawrócić na lotnisko w Gdańsku, gdzie wylądowaliśmy po 20:30 - relacjonuje czytelnik.

Rejs do Łodzi został ostatecznie wykonany ATR-em 72 należącym do hiszpańskiej linii Swift Air, który regularnie lata dla OLT Express.Dziś rano w Poznaniu awaryjnie lądował właśnie należący do hiszpańskiej firmy samolot. Przyczyny nie są na razie znane, ale Magdalena Grzybowska, rzeczniczka OLT Express, tłumaczy w portalu TVN Kontakt24, że ich wyjaśnianiem z uwagi na kraj rejestracji samolotu zajmie się hiszpańska komisja. Maszyna wykonywała dziś rejs z Gdańska do Poznania.

OLT Express Regional posiada w swojej flocie dwa własne samoloty ATR 42-300 SP-KTR i SP-KTF w wieku odpowiednio 24 i 21 lat. Regularnie dla linii latają także maszyny należące do Swift Aira z mieszanymi polsko-hiszpańskimi załogami. Jak wynika z informacji zamieszczonych na branżowym forum lotnictwo.net.pl, w ciągu najbliższych dni we flocie linii ma się pojawić kolejny ATR 72, a po paru tygodniach dołączy do niego następny. 

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie