Bydgoszcz może stracić unijne dotacje

15 lutego 2012 21:04
11 komentarzy
Reklama

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uchyliła decyzję środowiskową w sprawie modernizacji i rozbudowy Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Uzyskanie dokumentu jest bardzo ważnym elementem każdej inwestycji, warunkującym ubieganie się o wszelkie inne niezbędne decyzje i pozwolenia. Jego brak może znacznie opóźnić inwestycje dofinansowane przez UE na bydgoskim lotnisku, w tym m.in. remont i modernizację pasa startowego, płyty postojowej czy dróg kołowania.

Jedną z przyczyn negatywnej opinii GDOŚ było nie dostarczenie mapy ewidencyjnej z zaznaczonym obszarem ograniczonego użytkowania. Co więcej, informacje w zakresie oddziaływania akustycznego, będącego jednym z najistotniejszych oddziaływań powstałych w wyniku realizacji i funkcjonowania portów lotniczych, były niepełne i nie pozwoliły na przeprowadzenia prawidłowej oceny oddziaływania na środowisko akustyczne.

Wątpliwości Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska wzbudziły także plany inwestora w zakresie wycinki ok. 20 ha drzew czy też brak prawidłowo przeprowadzonej inwentaryzacji przyrodniczej chronionych gatunków roślin i zwierząt.

Jak zapewniają władze portu fundusze ma modernizacje są zagwarantowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i wynoszą około 90 mln zł. Jednak zgodnie z zapisami kontraktu pieniądze należy wydać i rozliczyć do końca 2013 roku, co przy uprawomocnieniu się decyzji GDOŚ może okazać się trudnym zadaniem.

Justyna Żyła
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_d3fbc 2012-02-22 13:30   
gosc_d3fbc - Profil gosc_d3fbc
szkoda słów...więcej czynów. Lotnisko ma potencjał. Wystarczyło by złączyć szeregi.. dotyczy to władz lotniska i ich akcjonariuszy. Jesteśmy już i tak wystarczająco daleko w tyle. można piąć się już tylko do góry. Mniej kłótni a więcej dobrego zarządzania!!!!!!!!!
gosc_8c61a 2012-02-22 10:43   
gosc_8c61a - Profil gosc_8c61a
Nie skończyłem komentarza: (p.Moraczewski nic nie robi).
gosc_e8785 2012-02-22 10:39   
gosc_e8785 - Profil gosc_e8785
Gość_b7f40; pieniądze jakoś można pozyskać ale port (p.Moraczewsku
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama