LOT likwiduje rejsy do Hanoi

Sebastian Guśliński - Profil Sebastian Guśliński
15 lutego 2012 16:05
84 komentarzy
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT tylko do końca marca będą obsługiwać połączenie z Warszawy do Hanoi. Przewoźnik likwiduję połączenie po półtora roku od jego uruchomienia.

Przewoźnik twierdzi że nie zarabia na rejsach do Wietnamu. Argumentuje, że mimo że połączenie jest popularne wśród pasażerów klasy ekonomicznej, LOT ma problem z wypełnieniem klasy biznes, na której mógłbym zarabiać.

O możliwości rezygnacji z obsługi tego połączenia mówił Marcin Piróg, prezes LOT-u w wywiadzie, którego udzielił nam w grudniu ub. roku.- Wierzę, że inne kierunki, jakie rozwiniemy w Azji będą bardziej atrakcyjne. Tokio-Narita chcemy otworzyć późną wiosną 2013, w kolejnych latach — Seul i Szanghaj albo Shenzen - mówi Piróg w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Rejsy do Wietnamu rozpoczęły się 13 listopada 2010 rokui realizowane są 3 razy w tygodniu samolotem Boeing 767.

Dziś LOT poinformował o uruchomieniu od 29 maja nowej trasy z Warszawy do Pekinu.

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_a66a8 2012-02-17 21:25   
gosc_a66a8 - Profil gosc_a66a8
ciekawe co zaproponuje LOT w zamian za rezerwacje, które w całości nie zostaną zrealizowane (np. w miesiącach letnio-jesiennych); ponoć zarząd LOTu myśli ...
mietek 2012-02-17 15:07   
mietek - Profil mietek
A madej jak mały kujon tylko biega za innymi i powtarza co powiedział nauczyciel. Do 2015 roku to mamy jeszcze 3 lata i do tego czasu prawdopodobnie już zmieni się właściciel LO i zapewne strategia. My tu sobie luźno rozmawiamy co by można było zropbić, ale przyjdzie madej i powie: "nie, nie. Prezes mówił inaczej, tak nie będzie." Człowieku, co jest z Tobą nie tak? Wszyscy wiemy co powiedział prezes i jaka jest strategia LO ale to nie oznacza, że nie możemy sobie podyskutować o innych opcjach, prawda? Tylko madej utrzymuje jedyną poprawną linię partii;-) Przestań się mądrzyć człowieku.
madej 2012-02-17 14:57   
madej - Profil madej
i mietek znowu nie jest w temacie. W kwestii uzupełnienia, LOT wycofuje sie z obslugi polaczen czarterowych do roku 2015 czyli w momencie wycofania z floty ostatniego 737. Zle sluchalas prezesa pana Piroga ktory wielokrotnie o tym powtarzal, ze LOT nie bedzie juz wozil pasazerow czarterowych tylko regularnych, od wozenia czarterowych paxow sa linie czarterowe. Tak wiec Twoj pomysl na uzywanego 767 do obslugi polaczen czarter - mix zrealizowany nie bedzie, wlasnie z powodu ktory wyzej napisalem. Wycofanie sie LOTu z obslugi polaczen czarterowych, tak wiec juz sie wiecej nie osmieszaj.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama