×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


OLT Express: Polska górą!
9 polskich lotnisk, 18 tras pomiędzy nimi, 2 bazy operacyjne, 23 samoloty, 650 osób personelu pokładowego. Linie lotnicze OLT Express ogłosiły dzisiaj (15.02) uruchomienie kilkunastu nowych połączeń pomiędzy polskimi miastami. Siedem tras z Gdańska, sześć z Poznania, pięć z Wrocławia, cztery z Warszawy, po trzy z Krakowa, Poznania i Szczecina, po dwie z Łodzi i z Rzeszowa. Potwierdziły się tym samym nasze wczorajsze doniesienia o których pisaliśmy w artykule "OLT Express: Airbusem po Polsce".

Linia OLT Express będzie obecna na 9 polskich lotniskach i z dwóch swoich baz w Warszawie i Gdańsku będzie obsługiwała 18 połączeń wewnątrz kraju.

ATRem i Airbusem po Polsce

Przewoźnik chce zaoferować niskokosztowe połaczenia na trasach pomiędzy polskimi miastami. Loty na nowych trasach odbywać się będą samolotami typu Airbus i ATR. Na popularniejszych trasach operować będą 180/156 miejscowe Airbusy A320/319, zaś mniej popularne loty obsłużą mniejsze 46/68 miejscowe ATR42/72.  

Na wzór brytyjski

Wzorem dla OLT Express ma być Wielka Brytania. Tam od momentu pojawienia się oferty tanich krajowych przewozów 
lotniczych, rynek "domestic" wzrósł prawie trzykrotnie. Na trasach pomiędzy Londynem a portami regionalnymi, jak i na trasach 
bezpośrednich pomiędzy portami regionalnymi, liczba pasażerów korzystających z usług tanich przewoźników stale rosła. Według danych OLT ruch krajowy w 40% pochodził z przejętych pasażerów od tradycyjnych linii lotniczych, a w 60% stanowił nowy ruch, czyli pasażerów, którzy wcześniej nie podróżowali po kraju samolotem. To samo OLT Express chce osiągnąć w Polsce.

18 nowych tras krajowych

.
Z Gdańska:
Z Poznania:
Z Wrocławia:
Z Warszawy:
Z Krakowa:
Z Katowic:
Ze Szczecina:
Z Łodzi:
Z Rzeszowa:

Bilety od 99 zł

Ceny biletów na trasach oferowanych przez OLT Express zaczynają się od 99 zł. Połowa dostępnych miejsc w pierwszym roku działalności ma być oferowana w tej najniższej cenie. 

...w 3 taryfach

Przewoźnik przygotował trzy taryfy dopasowane do potrzeb pasażera. Bilety w taryfie ekonomicznej w cenach 99 zł, 149 zł, 199 zł będą dostępne, pod warunkiem rezerwacji minimum z tygodniowym wyprzedzeniem. Bilety w taryfie elastycznej (pozwalającej zmienić termin podróż) w cenie 199 zł, 299 zł, 399 zł będą dostępne nawet w tygodniu przed planowanym wylotem. Bilety w taryfie dla biznesu (zapewniająca możliwość korzystnej zmiany imienia i nazwiska pasażera oraz terminu podróży nawet w dniu wylotu) w cenie 299 zł, 399 zł, 499 zł.

Bilety pojawią się w systemie rezerwacyjnym dziś o godz. 18:00.

Połączenia przesiadkowe "open jaw"

OLT Express zaoferuje także połącznia przesiadkowe, umożliwiające podróż pomiędzy kilkoma portami w ciągu jednego, maksimum dwóch dni. Podobna podróż służbowa, przy wykorzystaniu alternatywnych środków transportu w tak krótkim czasie i przy podobnych kosztach, była dotychczas niemożliwa

23 samoloty już we wrześniu...

Przewoźnik rozpocznie operacje w kwietniu br. siedmioma Airbusami A320/319. W tym roku przewoźnik będzie ich mieć 12 sztuk, po 6 każdego z typów. Obecnie OLT Express posiada także dwie maszyny typu ATR42. Na wiosnę do floty ma dołączyć kolejnych pięć samolotów typu ATR72. We wrześniu ma ich być 11. 

...i 650 osób personelu

W sezonie letnim OLT Express zatrudniać będzie 650 osób, w tym 250 osób personelu latającego samolotami ATR oraz 400 osób personelu latającego Airbusami.

Dzieci 50% taniej

Dla dzieci (do 16 roku) OLT Express oferuje bilety w cenie 50% niższej od biletu normalnego. Dzieci w wieku do lat 2 podróżują bezpłatnie. Niemowlęta, które nie ukończyły 2 roku życia, odbywają podróż bezpłatnie na kolanach rodziców

W skład OLT Express wchodzą trzy spółki operacyjne: OLT Express Regional (wcześniej OLT Jetair), OLT Express Poland (wcześniej Yes Airways) oraz OLT Express Germany (wcześniej OLT). Udziałowcem przewoźnika jest gdańska spółka Amber Gold.

Paweł Cybulakgość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie