Finnair poszukuje partnera

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 lutego 2012 13:11
Reklama

Finnair poszukuje partnera, który umożliwiłby szybszy rozwój w krajach nordyckich. Chce z nim stworzyć spółkę joint-venture i realizować strategię Nordic Champion. W ramach planu mają powstać nowe bazy i połączenia.

- Potencjalna spółka joint-venture rozszerzy naszą macierzystą bazę i obejmie cały obszar nordycki. To wymaga bardziej konkurencyjnego cenowo modelu lotów krótkodystansowych i właśnie o to chodzi nam, gdy szukamy partnera - mówi Mika Vehvilainen, prezes Finnaira.

Szef fińskiej linii dodaje, że poprawę odczują pasażerowie, bo będą mieli lepsze połączenia. Więcej tras nordyckich wpisze się również w strategię latania do Azji, bo skomunikuje więcej miast przez Helsinki z Dalekim Wschodem.Finnair przechodzi obecnie proces restrukturyzacji. Poza wzmocnieniem pozycji w krajach nordyckich celem zmian jest również poprawa rentowności przynoszących straty tras europejskich. Współpraca z mniejszą linią umożliwiłaby obniżenie kosztów lotów do Europy. Finnair mógłby wtedy bardziej skoncentrować się na połączeniach dalekodystansowych.

W ramach dotychczasowych zmian organizacyjnych fiński przewoźnik zdecydował się zastąpić cztery Airbusy A320 mniejszymi Embraerami E-170, zmienił agenta handlingowego na Swissport i wprowadził szereg usprawnień w zarządzaniu linią.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama