Ryanair: 7 tras z Modlina. Bez bazy

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
08 lutego 2012 11:31
91 komentarzy
Reklama

Irlandzki Ryanair uruchomi 7 kierunków z podwarszawskiego Modlina. Z lotniska w Modlinie polecimy Ryanairem do Brukseli (Charleroi), Dublina, Londynu (Stansted), Mediolanu (Bergamo), Oslo (Rygge), Rzymu (Ciampino), Sztokholmu (Skavsta). Loty na nowych trasach rozpoczną się od 16 lipca.

Tak jak pisaliśmy przewoźnik nie ogłosił uruchomienia bazy operacyjnej na lotnisku w Modlinie.
- Nadal prowadzone są rozmowy. Do porozumienia jeszcze nie doszło - mówiła wczoraj Edyta Mikołajczyk z lotniska w Modlinie w rozmowie z Pasazer.comKilka dni temu przewoźnik ogłosił również uruchomienie połączeń z Modlina do Budapesztu. Łącznie Irlandczycy zaoferują 8 tras.

Na konferencji w Warszawie obecny był Micheal O’Leary, szef irlandzkiego przewoźnika, Stephen Mcnamara, rzecznik prasowy oraz Katarzyna Gaborec, dyrektor d/s marketingu i sprzedaży na Europę Centralną .

Ryanair planuje przewozić z Modlina 700 tys. pasażerów rocznie.Ryanair będzie konkurował z Wizz Airem na siedmiu z ośmiu ogłoszonych trasach. Wyjątkiem jest Dublin do którego Wizz Air nie operuje.

Wygląda to strategiczne działanie Ryanaira mające na celu pokrzyżowanie planów konkurencji, a jednocześnie wywarcie wpływu na władze Modlina na przystanie na warunki Irlandczyków odnośnie uruchomienia tam jego bazy operacyjnej.

W przeciwnym wypadku linia kierowana przez O'Learego będzie otwierała takie kierunki i oferowała takie ceny, aby jak najbardziej konkurować z Wizz Airem i w efekcie jak najbardziej mu zaszkodzić, jak również pośrednio Modlinowi, którego Wizz Air będzie głównym klientem.

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
4tech 2012-02-13 16:00   
4tech - Profil 4tech
mietku, moje wyliczenia są na podstawie dostępnych danych a czy bedą nowe połączenia ( czyt. nowi przewoźnicy) to wyjdzie w praniu;) równie dobrze może dojść DY i U2 a równie dobrze nikt więcej;)
mietek 2012-02-13 15:35   
mietek - Profil mietek
Zgadzam się z wyliczeniami ale moim zdaniem spokojnie można przyjąć, że przez ten czas, jakieś 1,5 roku, pojawi się więcej połączeń/przewoźników i to bym szacował na 0,5 mln/rok. Więc ja wciąż obstaje przy 3 bańkach:)
krystek 2012-02-13 15:29   
krystek - Profil krystek
Też bym obstawiał liczbę bliżej 2,5mln niż 3 mln. Nie zapominajmy o Lublinie. Wiadomo,że \"szału\" na początku tam nie będzie, ale kilka połączeń pracowniczych powinni dostać.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama