Indonezja: Piloci na metamfetaminie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 lutego 2012 00:05
5 komentarzy
Reklama

W Indonezji prawdziwą plagą są piloci pracujący pod wpływem narkotyków. W ciągu ostatnich tygodni złapano trzech, ale najprawdopodobniej wielu udało się uniknąć kontroli.

W sobotę (4.2) w mieście Surabaja policja zatrzymała pilota, który tuż przed lotem był pod wpływem metamfetaminy. Znaleziono przy nim również znaczną ilość tabletek tego najpopularniejszego w Indonezji narkotyku.

Zatrzymany kapitan pracował w linii Lion Air i jest już drugim pilotem tego przewoźnika w tym roku, które wpadł na zażywaniu metamfetaminy przed lotem. Hasłem promocyjnym Lion Air, jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się przewoźników w Indonezji, jest "Pozwolimy ci odlecieć". Inni przewoźnicy również borykają się z problemem pilotów pod wpływem narkotyków.

Władze lotnicze w Indonezji zapowiedziały wprowadzenie obowiązkowych testów na obecność narkotyków i zaostrzenie przepisów. Jednak w tym 240-milionowym kraju bezpieczeństwo lotnictwa pasażerskiego jest starym problemem. Na czarnej liście przewoźników, którzy nie mogą latać do Unii Europejskiej, są wszystkie linie z Indonezji z wyjątkiem sześciu o najlepszej historii. Wśród dopuszczonych do lotów w UE jest Garuda Indonesia, która po udanej restrukturyzacji w 2012 r. ma wstąpić do sojuszu Sky Team.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_19fb5 2012-02-08 12:06   
gosc_19fb5 - Profil gosc_19fb5
"We make people fly" to nie do konca "Pozwolimy ci odleciec". A swoja droga, bardzo przyjemna linia.
olo 2012-02-08 08:43   
olo - Profil olo
no to lataj przez amsterdam hihih
pcharasz 2012-02-08 03:37   
pcharasz - Profil pcharasz
No to nederland, jak to mawiają Indonezyjczycy: Semoga beruntung i hati-hati na pilotów pod wpływem ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama