BER na kwartał przed otwarciem

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
22 lutego 2012 13:58
20 komentarzy
Reklama

Za 3 miesiące rozpocznie działalność lotnisko Berlin Brandenburg Willy Brandt. Obecnie jest to największy plac budowy za naszą zachodnią granicą.

Już niebawem będzie tu "lotnicze miasteczko" o powierzchni równej dwóm tysiącom boisk piłkarskich. Kilkupoziomowy terminal, podziemny dworzec kolejowy, na miejscu hotele i biurowce.

Lotnisko chce przyciągnąć co najmniej 2 miliony pasażerów z Polski rocznie. Odwiedziliśmy plac budowy na 3 miesiące przed oficjalnym otwarciem lotniska. Naszym przewodnikiem i rozmówcą jest Leif Erichsen, rzecznik prasowy Berlin Brandenburg Willy Brandt Airport.Widok na terminal od strony pasa


Widok na nowy terminal z wieży widokowej
Food court


Korytarz prowadzący do rękawów

Montaż ekranów informacyjnych
Montaż chek-inów dla pasażerów First Class


Już od jakiegoś czasu trwają próby systemu bagażowego

Kamil Hypki
fot. Kamil Hypki
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pcharasz 2012-02-24 14:23   
pcharasz - Profil pcharasz
Tak, ale większość z nowych połączeń to duble już istniejących, więc bez żadnej rewelacji. Prawdziwe nowości z LH to: Bastia, Birmingham, Bologna, Bukareszt, Malaga, Valencia, Zadar i Zagrzeb. Fajne kierunki urlopowe, oprócz Bukaresztu i Birmingham, ale czy to naprawdę jest taka rewolucja, że WAW ma się obawiać? Przecież te kierunki są mocno nastawione na ruch P2P, aż czuć na odległość. Powiedz mi dokładnie, którymi nowymi kierunkami i w jakiej ilości Oneworld aż tak planuje ostro w BER zamieszać? Bo póki co, to jest marketing w stylu MOL, czyli puste gadanie.
mietek 2012-02-24 14:11   
mietek - Profil mietek
To prawda, że beda bazować wiele maszyn, ale to beda samoloty z rodziny A320, więc beda to połączenia europejskie tak więc beda sie dublować z Air Berlin, tak jak wspomniał pcharasz, i na tym bedzie polegała ta walka. Co do ilości pax-ów to może tyle bedzie i beda 3 portem w DE, ale jaki to ma miec wpływ na Polskę? Ludzie już korzystają z lotnisk w Berlinie i po prostu teraz będą z jednego korzystać. Jakby AA otworzyło klika połączeń do USA i zrobiła ostry code-share z Air Berlin, a oni połączeń regionalnych sporo, to tak, ale póki co nic takiego się nie zapowiada.
gosc_60485 2012-02-24 12:53   
gosc_60485 - Profil gosc_60485
Dojdzie wiele polaczen, sama Lufa do tej pory zachowywala sie wobec BER na zasadzie "chcialaby, ale sie boi", dopiero jak zrozumieli, ze One World planuje ostro w BER zamieszac kilkukrotnie zwiekszyli dzialalnosc i beda bazowac sporo maszyn. Bedzie sie wiele dzialo, wiecej niz wiekszosc przypuszcza ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama