×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Węgierski Malev zawiesza lotyLinie lotnicze Malev ogłosiły dziś (3.02) zawieszenie wykonywania wszystkich operacji lotniczych. Z Budapesztu nie wystartował rano już żaden samolot. 

Przewoźnik od pewnego czasu stał na skraju bankructwa, jego sytuację pogorszyła decyzja o konieczności zwrócenia nielegalnej pomocy publicznej w kwocie 280 mln euro, którą przewoźnik otrzymywał od węgierskiego rządu w latach 2007-2010.  

Mimo prób ponownego uzyskania pomocy od rządu, Malev stracił płynność finansową i nie posiada gotówki na opłacenie bieżącej działalności.Z powodu długów dwa samoloty Malevu zostały aresztowane - jeden w Tel Awiwie, drugi w Irlandii. Pozostałe maszyny są na Węgrzech, ale nie mogą latać, ponieważ również mogłyby zostać zajęte na zagranicznych lotniskach - informuje agencja MTI.

Dla pasażerów linie uruchomiły infolinie, na których mogą się dowiedzieć o możliwościach podróży i odszkodowaniach - (0036) 1 802 11 11.

Linie lotnicze Malev zostały założone w 1946 roku, od 2007 roku są członkiem sojuszu oneworld. Węgierski przewoźnik oferował loty do 50 portów lotniczych, w tym z Budapesztu do Warszawy. 

To zły początek roku dla linii lotniczych - pod koniec stycznia upadłość ogłosił hiszpański Spanair. Przewoźnik utracił płynność finansową i był zmuszony zawiesić wszystkie operacje lotnicze.

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożykgość_5074f - Profil
gość_5074f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie