Air Berlin w oneworld od marca

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
02 lutego 2012 19:00
2 komentarze
Reklama
Niemieckie linie Air Berlin zostaną pełnoprawnym członkiem oneworld 20 marca. Natomiast linia NIKI, wchodząca w skład grupy Air Berlin, dołączy do wspomnianego sojuszu w tym samym dniu, ale jako członek stowarzyszony. Wstąpienie Air Berlin rozszerzy globalny zasięg oneworld do 840 miejsc w 150 krajach na całym świecie.

Od przyjęcia zaproszenia do sojuszu, w lipcu 2010 roku, przewoźnik podpisał umowy code-share z siedmioma członkami oneworld - American Airlines, British Airways, Finnairem, Iberią, Malevem, S7 Airlines oraz Royal Jordanian.

Air Berlin otrzymał zielone światło od oneworld po pomyślnym zakończeniu przeglądu swojej gotowości do wstąpienia prowadzonych przez ekspertów British Airways, który jest sponsorem wejścia linii do sojuszu.Nowe berlińskie lotnisko Berlin Brandenburg Airport, które zostanie otwarte 3 czerwca, stanie się jednym z hubów dla oneworld, dla pasażerów zaś atrakcyjniejszym portem z bogatą siatką połączeń na cały świat.

oneworld to powstały w 1998 sojusz jedenastu linii lotniczych. Pod względem wielkości jest trzeci na świecie, po Star Alliance i SkyTeam. Założycielami i członkami sojuszu są: American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Qantas. Członkami sojuszu są także Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN, Malév, Mexicana, Royal Jordanian. W tym roku oprócz Air Berlin do sojuszu przystąpią także linie Kingfisher Airlines oraz Malaysia Airlines.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

mietek 2012-02-03 10:18   
mietek - Profil mietek
Tak jak Malev...
humbak 2012-02-03 01:52   
humbak - Profil humbak
Mexicana to już jest członkiem zasadniczo tylko z nazwy, bo przecież nie lata...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama