Pasazer.com na Singapore Airshow

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
12 lutego 2012 18:47
6 komentarzy
Reklama

We wtorek (14.02) rusza 3. Salon Lotniczy Singapore Airshow 2012. Impreza, która potrwa do 19 lutego, to jedno z trzech największych tego typu wydarzeń na świecie oraz największe pokazy lotnicze w Azji.

//pasazer.com/img/images/news-old/temp/ass.jpg

W związku z tym nie może zabraknąć na niej również redakcji Pasazer.com. W specjalnym serwisie codziennie będziemy informować naszych czytelników o nowościach prosto z Singapuru.

Naszym partnerem jest linia Finnair.

Air Show w liczbach

Singapore Airshow to jedna z trzech największych tego typu imprez na świecie oraz największe pokazy lotnicze w Azji. Pokazy i salon lotniczy w Singapurze zawsze spotykają się z ogromnym wsparciem największych graczy branży lotniczej, co pozwala na utrzymanie pozycji.Najważniejsze dane wystawy to:
  • 900 wystawców
  • 40 000 branżowych zwiedzających
  • 99 000 ogółu odwiedzających
  • 100 000 m kw. powierzchni handlowej
  • 132 000 m kw. dla prezentacji samolotów
  • Ponad 50 samolotów, w tym 12, które dadzą pokaz
  • 203 oficjalne delegacji z 88 krajów
  • 1100 akredytowanych dziennikarzy z całego świataSalon lotniczy Singapore Airshow jest organizowany przez firmę Experia Events Ltd, która specjalizuje się w organizacji i zarządzania konferencjami, wystawami oraz powiązanymi działaniami o strategicznym znaczeniu dla Singapuru.

Najwięksi gracze Airbus i Boeing

Na imprezie obecnych będzie wiele firm lotniczych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudzać będą dwaj najwięksi gracze branży - Airbus i Boeing. Dla Airbusa będzie to dość "zwyczajny" salon, natomiast Boeing po raz pierwszy pokaże model 787 Dreamliner w tej części Azji. Nie zabraknie również Embraera i Bombardiera, którzy będą zacięcie rywalizować w swojej klasie.

Airbus

Airbus będzie jednym z kluczowych wystawców podczas tegorocznej wystawy lotniczej Singapore Airshow i zaprezentuje swoje produkty w segmencie samolotów cywilnych i wojskowych.

W centralnym punkcie stoiska firmy matki EADS Airbus zaprezentuje duży model najnowszego samolotu A350XWB, który wejdzie do eksploatacji w 2014 roku. Ponadto na wystawie znajdzie się model A320neo, który wejdzie do eksploatacji w 2015 roku. Model będący najnowszą wersją rodziny A320 już stał się najszybciej sprzedającym się samolotem w historii z portfelem zamówień przekraczającym 1300 maszyn od debiutu na rynku pod koniec 2010 roku. Model będzie wyposażony w nowe silniki i innowacyjne zakończenia skrzydeł "sharklety".

Odwiedzający wystawę będą mogli zapoznać się z ofertą militarną Aibusa obejmującą samolot wielozadaniowy tankowiec - A330 MRTT, który wszedł do eksploatacji w ubiegłym roku i jest sztandarowym produktem w swojej klasie oraz nowy samolot transportowy A400M, który trafi do pierwszego odbiorcy na przełomie 2012-2013 roku. Zaprezentowane zostaną także produkty w segmencie lekkich i średnich samolotów transportowych, w tym model do misji patrolowych – C295.

Mając na względzie popyt w Azji na prywatne samoloty, Airbus zaprezentuje po raz pierwszy w Singapurze model ACJ318. Samolot charakteryzuje się najszerszą i najwyższą kabiną wśród samolotów korporacyjnych, ma atrakcyjnie wyposażone wnętrze z miejscem do wypoczynku i do pracy oraz miejscem do spania wraz z przylegającą łazienką.

Boeing

Model B787 Dreamliner będzie miał swoją lokalną premierę podczas Singapore Airshow. To jedna z głównych atrakcji przygotowanych przez firmę Boeing podczas tych targów. Samolot testowy 787 o numerze ZA003 w barwach Dreamlinera będzie prezentowany w dniach 14-19 lutego.

Podczas Singapore Airshow będzie można także obejrzeć innowacyjne wnętrze Boeing Sky Interior prezentowane na pokładzie samolotu B737-700 należącego do jednej z linii regionu. Na miejscu będą także wystawione: wojskowy transportowiec C-17, myśliwice wielozadaniowe F-15E Strike Eagle, śmigłowiec o dużym udźwigu CH-47F oraz latająca cysterna KC-135 Stratotanker.

Samoloty pasażerskie i maszyny wojskowe Boeinga są wizytówką rozwiązań i innowacji, jakie producent wprowadza na rynek, by zmniejszać koszty operacyjne linii lotniczych. Pasażerowie otrzymują zupełnie inne wnętrze, które zapewniać będzie niespotykany dotychczas komfort w podróży. Ekspozycja samolotów wojskowych firmy Boeing będzie prezentowana przez całe targi na wystawie Departamentu Obrony USA.

Bombardier i Embraer

Z zwiększającym się popytem na samoloty komercyjne i biznesowe w regionie, Bombardier zaprezentuje szeroką gamę swoich produktów. W Singapurze zobaczymy samoloty biznesowe: Learjet 60 XR, Challenger 605 oraz Global 5000, a także maszyny pasażerskie Dash 8-Q400 NextGen oraz CRJ-1000 NextGen. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że samoloty CRJ-1000 zamówi indonezyjski przewoźnik Garuda Indonesia. Ogłoszone mają zostać również kontrakty na najnowszy produkt CSeries, a być może także nowe zamówienia na samoloty Dash 8-Q400NG.

Embraer zadebiutuje na wystawie swoim modelem E-190 oraz biznesowym Lineage 1000, który jest oparty na E-190. Na pokazach będziemy mogli zobaczyć samoloty biznesowe: Legacy 650, Phenom 100 oraz Phenom 300. Maszyny biznesowe Embraera są coraz bardziej znane i dobrze przyjęte przez klientów na całym świecie. Wśród użytkowników jest znany aktor filmowy Jackie Chan, który został mianowany ambasadorem marki Embraer Executive Jets. Jego samolot Legacy 650 również zostanie zaprezentowany na pokazach.

Na relację z imprezy zapraszamy od wtorku (14.02).

Piotr Bożyk
Fot. Singapore Airshow
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
czapl1997 2012-02-14 17:19   
czapl1997 - Profil czapl1997
Airbus zamiast a330MRTT powinien pokazać A330F, ponieważ dotąd słabo się sprzedaje-tylko 62 zamówienia, może dhl albo ups się skusi
mietek 2012-02-13 15:32   
mietek - Profil mietek
Jedna z 3 największych/najważniejszych imprez na świecie czyli 3 na świecie po prostu. Gdyby była druga to była by jedna z dwóch największych;-)
tomeks 2012-02-13 14:58   
tomeks - Profil tomeks
Jako, że zupełnie przypadkiem będę w Singapurze od 15 do 19 lutego to łapczywie wszedłem na stronę internetową SA i się zastanawiam czy prezentacja flashowa na głównej jest dobierana po wersji językowej przeglądarki/systemu czy wszyscy na całym świecie dostają Dreamlinera w malowaniu LOTu?? Bo IP mam malezyjskie chwilowo...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama