Gdańsk w styczniu na plusie

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
02 lutego 2012 12:11
21 komentarzy
Reklama

W styczniu w porcie lotniczym Gdańsk Rębiechowo odprawionych zostało ponad 170 tys. pasażerów. Stanowi to 10% wzrost w stosunku do stycznia 2011 roku. To także najlepszy styczeń w historii gdańskiego lotniska.

- Kolejne świetne wyniki świadczą o doskonałej kondycji pomorskiego rynku przewozów lotniczych. W tym sezonie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również kierunki narciarskie. Wychodząc na przeciw wysokiemu popytowi, przewoźnik Eurolot.com zwiększył częstotliwość lotów do Popradu. Świetnie sprzedają się także pakiety narciarskie oferowane w oparciu o przeloty liniami Wizzair do Barcelony i Bergamo. W kontekście ukończonych inwestycji infrastrukturalnych oraz nieustannego rozwoju siatki połączeń, jak i organizowanych w Gdańsku rozgrywek UEFA EURO 2012 jestem przekonany, że zarówno jako lotnisko, tak i region pomorza skazani jesteśmy na sukces - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Zapowiada się w tym roku zacięta rywalizacja między Gdańskiem a portem lotniczym Katowice Pyrzowice - z każdym kolejny rokiem maleje różnica w liczbie odprawionych pasażerów. W 2008 roku wynosiła pół miliona, w zeszłym roku zaledwie 80 tysięcy.

W styczniu lotnisko w Katowicach zanotowało lekki spadek (-3%), port lotniczy obsłużył niecałe 142 tys. podróżnych. Zima to zawsze gorszy okres w Katowicach, straty nadrabiane są za to w sezonie letnim - Pyrzowice oferują bardzo bogatą siatkę połączęń czarterowych. W Gdańsku natomiast stabilnie rośnie ruch regularny, za to ruch czarterowy ma zdecydowanie mniejszy udział w ogólnym ruchu pasażerskim, choć ciągle się rozwija.

Anna Żuchlińska

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
b747400er 2012-02-03 12:05   
b747400er - Profil b747400er
Tak, bazy sie mnoza, w kazdej z nich nocowac beda 2-3 turbopropy robiace rejsy do WAW FRA MUC TRN VIE ELOwskie rejsy miedzyregionalne. I nie jest to zadna nowosc, bo juz dzis tak jest. No ale jak jest 'wiele halasu o nic' jak W6 czy FR zbazuje 1 samolot, w ktoryms porcie, to 2-3 samoloty to juz mega baza.:-) a jak brzmi, od razu ranga i prestiz rosnie.
mietek 2012-02-03 11:56   
mietek - Profil mietek
No właśnie pcharasz, dobre pytanie do gościa; baza LOT w POZ - bzdura, współpraca BER z POZ, a po co? Przecież BER bedzie zabierał paxów, a jeżeli ktoś liczy na "współpracę" to jest chyba zakręcony nieźle albo w bajki wierzy:)
gosc_2f4af 2012-02-03 09:49   
gosc_2f4af - Profil gosc_2f4af
A propos wspolpracy POZ z BER: bedzie to dobrze zorganizowane dowozenie paxow do BER shuttle busami ;))
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama