Marzec komentuje decyzję Wizz Aira

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 lutego 2012 14:51
5 komentarzy
Reklama

Przeniesienie działalności Wizz Aira z Lotniska Chopina do Modlina jest oczywistą i przewidywaną konsekwencją naszych wcześniejszych decyzji i działań - pisze Michał Marzec, dyrektor Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze (PPL) w komentarzu dla Pasazer.com.

- Lotnisko w Modlinie zyskuje silnego partnera i od początku istnienia zapewnia sobie znaczący poziom ruchu. Ale zadowolone mogą być również Porty Lotnicze, które zarządzają Lotniskiem Chopina i są jednym z czterech udziałowców spółki zarządzającej Modlinem - mówi Marzec.PPL był inicjatorem przekształcenia wojskowego lotniska nad Wisłą w cywilny port lotniczy, który od początku planowany był jako baza dla tanich i czarterowych liniMarzeci lotniczych i uzupełnienie oferty Lotniska Chopina.

- Z naszych środków sfinansowane zostały m.in. opracowania studialne i większość dokumentacji biznesowej, projektowej i technicznej niezbędnej do rozpoczęcia inwestycji - dodaje.

Łączne zaangażowanie finansowe PPL w ten projekt sięga dziś już blisko 100 mln złotych.

- Chcę podkreślić, że przewidywane zmniejszenie liczby pasażerów na Lotnisku Chopina w wyniku przeniesienia części ruchu do Modlina jest przez nas od dawna prognozowane i jesteśmy na to przygotowani.

Z tego powodu właśnie na ten rok zaplanowano przebudowę części terminala, która zmniejszy jego przepustowość. Realizacja tego zadania była by znacznie trudniejsza przy poziomie ruchu obsługiwanym obecnie.

- Jestem przekonany, że warszawski rynek potrzebuje drugiego silnego portu lotniczego obsługującego połączenia niskokosztowe i Modlin doskonale wykorzysta tę szansę. Zwłaszcza, że ostatnio plany budowy Centralnego Portu Lotniczego zostały odłożone na dalszą przyszłość, a transport lotniczy w Polsce stale i dynamicznie się rozwija - argumentuje szef PPL-u.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2012-02-03 10:35   
mietek - Profil mietek
Fajnie gość, ale kogo to obchodzi?;-)
gosc_dfb82 2012-02-02 10:53   
gosc_dfb82 - Profil gosc_dfb82
A ja latam z Łodzi !
gosc_3838b 2012-02-02 10:20   
gosc_3838b - Profil gosc_3838b
Oczywista oczywistość
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama