×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air przenosi się do Modlina
18 lipca węgierski Wizz Air przenosi wszystkie swoje operacje z warszawskiego lotniska Chopina do Modlina i będzie pierwszą linią, która rozpocznie regularne loty z tego lotniska. Modlin będzie również bazą operacyjną przewoźnika. Takie plany ogłosili na konferencji prasowej przedstawiciele przewoźnika. Potwierdziły się zatem nasze wcześniejsze informacje o których pisaliśmy wczoraj w artykule "Pierwszą linią w Modlinie będzie...".W spotkaniu udział wzięli John Stephenson, wiceprezes oraz Gyorgy Abran, dyrektor handlowy Wizz Air oraz Piotr Okieńczyc, prezes  i Marcin Danił, wiceprezes portu w Modlinie.

Przeprowadzka pozwoli na zmniejszenie kosztów od 15 do 20 procent - prognozują przedstawiciele Wizz Aira. 


- Decyzja o otwarciu połączeń z Lotniska Warszawa/Modlin przez tak znaczącego przewoźnika sprawia, że mamy szansę stać się kluczowym węzłem komunikacyjnym w kraju. Jednocześnie oznacza to wysoko postawioną poprzeczkę. Mamy świadomość, że musimy sprostać oczekiwaniom Wizz Air’a i jego klientów. Jestem przekonany, że wspólnie odniesiemy sukces - stwierdził Piotr Okienczyc, prezes Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.Węgierska niskokosztowa linia bazuje na lotnisku Chopina trzy Airbusy A320 i obsługuje tam ponad milion pasażerów rocznie. Od kwietnia zapowiedziała umieszczenie tam swojej czwartej maszyny. Wizz Air jest drugim największym po Locie przewoźnikiem w Warszawie.

Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje ok. 40 minut. Lotnisko będzie funkcjonować całodobowo we wszystkie dni tygodnia. Przedstawiciele Wizz Aira uważają, że dzięki temu będą mieć możliwość opracowania bardziej elastycznego rozkładu lotów, bez ograniczeń, które występowały na Okęciu. Koszty związane z operacjami na lotnisku Warszawa/Modlin będą niższe, co pozwoli przewoźnikowi na obniżenie cen biletów.

- Wizz Air bardzo cieszy fakt, iż możemy obniżyć ceny biletów dla pasażerów korzystających z nowego lotniska Warszawa/Modlin. Wierzymy, że nasi klienci przyjmą z radością oszczędności, które teraz możemy zapewnić i po tej zmianie będą nam towarzyszyć - powiedział John Stephenson, wiceprezes Wizz Air.

Lotnisko Warszawa/Modlin od czerwca 2012 będzie pełnić rolę regionalnego lotniska użytku publicznego, komplementarnego wobec lotniska Chopina. Lotnisko będzie obsługiwać głównie przewozy międzynarodowe na trasach krótkiego i średniego zasięgu oraz przewozy krajowe pomiędzy portami regionalnymi. Nowy terminal modlińskiego lotniska będzie mógł obsłużyć 2 mln pasażerów rocznie.

Paweł Cybulak
zdj. Port Lotniczy Warszawa/Modlingość_5e959 - Profil
gość_5e959
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie