×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Plany rozwoju Wizz Air na Ukrainie
Na dzisiejszej konferencji prasowej w Kijowie Wizz Air przedstawił swoje plany rozwoju na Ukrainie. Jak podaje serwis Avianews.com, przewoźnik planuje zbazować na lotnisku Żuliany kolejne dwa samoloty Airbus A320 oraz złożył do Ministerstwa Transportu wniosek o pozwolenie na uruchomienie 18 połączeń.

Obecnie na lotnisku w Kijowie zbazowane są dwa samoloty Wizz Air, trzecia maszyna przyleci pod koniec marca, a czwarta dołączy w lipcu 2013 roku. Przewoźnik planuje przewieźć w bieżącym roku 1,3 mln pasażerów na swoich trasach z Ukrainy - dwa razy więcej niż w 2012 roku.Swój rozwój z ukraińskich portów lotniczych zamierza oprzeć na uruchomieniu nowych połączeń głównie do Europy Środkowej oraz Wschodniej, Rosji oraz na Bliski Wschód. Wizz Air wystąpił o możliwość wykonywania rejsów z Ukrainy do Tel Awiwu, Dubaju, Stambułu, Wilna, Pragi, Warszawy, Bukaresztu, Sofii, Larnaki, Neapolu, Salonik, Moskwy, St Petersburga, Kiszyniowa, Mińska, Astany, Erywania oraz Baku. 

Jeśli przewoźnik otrzyma zgodę na uruchomienie wspomnianych tras, to w przeciągu najbliższych trzech lat planuje zbazować na Ukrainie kolejne cztery samoloty Airbus A320 oraz przewozić na swoich połączeniach 2,6 mln pasażerów rocznie.

Anna Żuchlińskagość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie