Pierwszą linią w Modlinie będzie...

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
31 stycznia 2012 16:22
57 komentarzy
Reklama

Już jutro (1.02) pierwszy przewoźnik ogłosi swoją działalność w powstającym Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin.

- To milowy krok w rozwoju lotniska Warszawa-Modlin - przekonują przedstawiciele portu.

Kto zatem jako pierwszy zdecydował się na uruchomienie rejsów z Modlina?Z pewnością nie będzie to irlandzki Ryanair. Z naszych informacji wynika, że to Wizz Air ogłosi jutro przeniesienie swoich wszystkich lotów oraz bazy operacyjnej z lotniska Chopina do oddalonego o 40 km od Warszawy Modlina. Pierwszy lot nowej linii z lotniska w Modlinie zaplanowano na lipiec.

W Warszawie w środę gościć będzie m.in. John Stephenson, wiceprezes Wizz Aira oraz David Morgan, dyrektor operacyjny. Czy to przypadek? Wszystko wskazuje, że nie.

Węgierska niskokosztowa linia bazuje na lotnisku Chopina trzy Airbusy A320 i obsługuje tam ponad milion pasażerów rocznie. Od kwietnia 2012 zapowiedziała umieszczenie tam swojego czwartego Airbusa. Wizz Air jest drugim największym po Locie przewoźnikiem w Warszawie.

Port lotniczy w Modlinie od początku miał być przeznaczony głównie dla przewoźników niskokosztowych i czarterowych. Jednak do tej pory spekulowano, że to Ryanair wykorzysta nowe lotnisko, by powrócić do Warszawy po czterech latach nieobecności.

Jeśli potwierdzą się informacje o przenosinach Wizz Aira z lotniska Chopina do Modlina, będzie to oznaczać poważny cios dla największego polskiego portu lotniczego. Nie wydaje się prawdopodobne, by nowe i już latające do Warszawy linie tradycyjne szybko uzupełniły stratę ponad miliona pasażerów.

Czy zatem w lipcu szykuje się duża przeprowadzka z Okęcia?
Konferencja prasowa jest zaplanowana na jutro na godzinę 13.

Paweł Cybulak, Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
chmurka 2012-02-01 17:34   
chmurka - Profil chmurka
mietek: fajnie Ci wyszlo z ta kobieta;-)
A teraz troche info: z W-wy zachodniej do lozi Widzew, tak zeby bylo najszybciej, to na chwile obecna pociagi TLK i IR bezposrednio jada od 1h.35 do 1h.48 min, z przesiadkami 2h.25 min. Z W-wy zachodniej, podkreslam.I tyle w tym temacie. A Wizzair w Modlinie? Bedzie ciekawie, to pewne. I dobrze.
gosc_6adcc 2012-02-01 13:06   
gosc_6adcc - Profil gosc_6adcc
Już na stronie Wizzaira loty z Modlina ;)
gosc_0e7fe 2012-02-01 12:54   
gosc_0e7fe - Profil gosc_0e7fe
mogę potwierdzic juz na 100% W!ZZ przenosi sie na Modlin.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama